Przełom w klimatyzacji Midea Jonizator i filtr bioHEPA w jednym urządzeniu

  Klimatyzacja zadba już nie tylko o komfort w pomieszczeniu, ale też o nasze zdrowie! Połączenie funkcji grzania i chłodzenia z jonizatorem i filtrem bioHEPA to strzał w dziesiątkę. A co najważniejsze – urządzenie nie traci przy tym na swojej funkcjonalności, jego pierwotne przeznaczenie pozostaje bez zmian.

  przelom w klimatyzacji midea jonizator i filtr biohepa w jednym urzadzeniu 1024x534 - Przełom w klimatyzacji Midea Jonizator i filtr bioHEPA w jednym urządzeniu

  Ciche jak dotychczas, z szybkim nawiewem spełniającym oczekiwany efekt chłodzenia w krótkim czasie, a przy tym wpływające pozytywnie na zdrowie użytkowników – o takie urządzenie zadbał producent klimatyzacji Midea. Na warunki komfortu w pomieszczeniach ma wpływ nie tylko temperatura, ale i czystość powietrza. Jej miarą jest stopień zanieczyszczania pyłami, gazami, parami oraz zapachami. To zjonizowane powietrze, a właściwie rozmiary jonów, ich biegunowość, koncentracja w powietrzu i własności fizykochemiczne nośników jonów (aerozole, bakterie) mają szczególny wpływ na organizm ludzki. Korzystne działanie wykazują jony małe, zarówno dodatnie jak i ujemne oraz ujemne wszystkich rozmiarów. Powietrze zawierające przeważającą liczbę jonów ujemnych powoduje odczucie świeżości i wpływa zatem dobrze na samopoczucie człowieka. Niekorzystny jest natomiast wpływ na organizm ludzki jonów dodatnich. Unoszące się w powietrzu pyły i bakterie maja zasadniczo ładunek dodatni. Tak więc duszne i zapylone powietrze, w którym jest przeważająca liczba jonów dodatnich, powoduje uczucie zmęczenia, znużenia i spadku zdolności do koncentracji. U osób przebywających w takim pomieszczeniu występuje uczucie suchości powietrza i podrażnienie błon śluzowych. Może to spowodować ogólne złe samopoczucie. Człowiek jest generatorem dużych jonów dodatnich. Przebywanie kilku osób w pomieszczeniu zamkniętym prowadzi zatem do niekorzystnego stanu jonizacji powietrza w stosunku do powietrza zewnętrznego [1]. Midea wychodzi temu naprzeciw proponując w swojej ofercie urządzenie posiadające Super Jonizator.

  Jednostka ścienna serii BLANC, dzięki swojej funkcjonalności, może zapewnić świeże i zdrowie powietrze w pomieszczeniu. Uwalniając jony ujemne i małe jony dodatnie wyeliminuje z otoczenia nieprzyjemne zapachy, kurz, dym. Super Jonizator powietrza skutecznie wytrąca alergeny, roztocza, pyłki kwiatowe i roślinne. Uwolniony ładunek ujemny przyciąga unoszące się w powietrzu cząsteczki zanieczyszczeń przekazując im swój ładunek ujemy w efekcie czego drobinki przestają unosić się w powietrzu i opadają na ziemię. Jonizując ujemnie powietrze poprawia się nasze samopoczucie i koncentracja. Ma też działanie antystresowe i regenerujące. Super Jonizator był poddany ocenie skuteczności dezynfekcji powietrza przez SGS-CSTC Consumer Testing Services Co., Ltd. Guangzhou Branch dla kilku typów wirusów. Test pokazuje procentowy rozkład i zmniejszenie ilości wirusów występujących w powietrzu. Badania są na bieżąco aktualizowane przez kolejne typy wirusów, najnowsze wyniki przedstawimy niebawem. Ale to nie wszystko! Działanie klimatyzatora BLANC wspiera również zainstalowany wysokosprawny filtr powietrza bioHEPA.

  przelom w klimatyzacji midea jonizator i filtr biohepa w jednym urzadzeniu2 1024x546 - Przełom w klimatyzacji Midea Jonizator i filtr bioHEPA w jednym urządzeniu

  Materiał z którego jest on wykonany posiada pory o wielkości 0,3 μm. Wielkość porów jest kluczowa w kontekście MPPS, czyli cząsteczek o najbardziej penetrującym rozmiarze. Zastosowanie filtrów bioHEPA w klimatyzacji pozwala na zatrzymanie 99% pyłu o rozmiarze większym niż 0,3 μm, co daje efekt sterylizacji i czystości powietrza. Filtr bioHEPA zatrzymuje również komórki grzybów (w tym pleśń), bakterii do 95% i części wirusów (tj. mających rozmiar nie mniejszy niż 0,3 μm), co pozwala zminimalizować ilość mikroorganizmów w powietrzu, a to przekłada się na czystość powietrza wydostającego się z klimatyzatora oraz podnosi wydajność i efektywność pracy urządzenia. Co z funkcjonalnością? Filtr bioHEPA nie wpływa na hałas i tzw. spręż. Jak tłumaczy Michał Stawiarski, menadżer produktu w firmie Zymetric Sp. z o.o. – Generalny Przedstawiciel marki Midea w Polsce – Filtr nie zakrywa całości wymiennika. On ma za zadanie współgrać z innymi elementami, które w połączeniu mają dawać oczekiwany efekt. Jest on montowany po wewnętrznej stronie wysokiej gęstości fi ltra siatkowego. To taki „plaster” umiejscowiony w centralnej części przepływu powietrza, w którym jest przewidziane największe wyłapywanie różnych cząsteczek poprzez główną strugę strumienia.

  przelom w klimatyzacji midea jonizator i filtr biohepa w jednym urzadzeniu3 1024x395 - Przełom w klimatyzacji Midea Jonizator i filtr bioHEPA w jednym urządzeniu

  Ekspert zaznacza, że powietrze może nieco omijać ten filtr, gdyż – jak zostało wspomniane – nie zakrywa on całości, ale jednak ta większa część będzie przefiltrowana – To wszystko dlatego, aby zachować podstawową funkcjonalność pracy klimatyzatora, czyli chłodzenie i grzanie. Odpowiadając na pytanie, czy lepiej kupić klimatyzację z filtrem bioHEPA, czy nie, to tak jakby zastanawiać się, czy chcemy jeszcze bardziej zadbać o nasze zdrowie – mówi. Urządzenie BLANC z taką funkcjonalnością to idealne rozwiązanie nie tylko jako klimatyzacja domowa, ale również sprawdzi się w budynkach komercyjnych, szpitalach, obiektach służby zdrowia, elektrowniach jądrowych, zakładach przemysłowych produkujących żywność i leki. Midea zapowiada, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się kolejne urządzenia z Super Jonizatorem, z kolei montowanie filtrów bioHEPA jest możliwe w każdym z jednostek tej marki.

  Więcej na: Zymetric.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here