Przyjemność nauki z Buderusem

  O właściwą temperaturę w Budynku Biblioteki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dbają kotły grzewcze marki Buderus.

  przyjemnosc nauki z buderusem - Przyjemność nauki z Buderusem

  Temperatura powietrza w bibliotece ma ogromne znaczenie. System grzewczy takiego miejsca musi być niezawodny. Gwałtowne zmiany nie służą księgozbiorom, a w Bibliotece Wydziału Teologicznego UAM znajduje się wiele cennych książek z dziedziny filozofii i teologii, biblistyki i historii Kościoła, psychologii, pedagogiki i nauk społecznych. Aby zapewnić optymalne rozwiązanie, zdecydowano o instalacji urządzeń grzewczych marki Buderus.
  Powierzchnia całkowita budynku to ponad 2700 m2. Na pierwszych trzech kondygnacjach mieszczą się magazyny z 273 regałami o łącznej długości ponad 17,5 km. Na trzecim i czwartym piętrze znajdują się czytelnie i kolejnych 150 regałów z książkami. Zaplecze techniczne z kotłownią gazową umieszczono na piętrze piątym. Tam też znajduje się trzykondygnacyjny łącznik pomiędzy biblioteką a budynkami dydaktycznymi, z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi dla pracowników.
  Bibliotekę i łącznik ogrzewa kaskada wiszących gazowych kotłów kondensacyjnych BUDERUS Logamax Plus GB162 100 kW. Kotłownia została zamontowana na wspólnym fabrycznym stelażu kaskadowym zakończonym sprzęgłem hydraulicznym. Za sprzęgłem zlokalizowano rozdzielacz, który zasila kilka obiegów grzewczych, sterowanych niezależnie za pomocą automatyki BUDERUS Logamatic 4000. Ciepła woda użytkowa jest przygotowywana w podgrzewaczu BUDERUS Logalux SU 300. Odprowadzenie spalin odbywa się za pomocą koncentrycznych przewodów kominowych, które jednocześnie doprowadzają potrzebne powietrze do procesu spalania. W obiekcie zamontowano również 94 szt. grzejników BUDERUS Logatrend VK, które zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniach.

  Źródło: Buderus

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułFachowy Instalator 6/2016
  Następny artykułDanfoss w Polsce ma 25 lat!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here