Remonty, zakupy… koszty – jak to zaplanować?

Przystępując do każdego remontu należy liczyć się z kosztami i rozsądnie opracować budżet. Jest kilka czynników, które decydują o tym z jakimi kosztami będziemy musieli się zmierzyć: ceny materiałów i koszt pracy fachowców to najważniejsze z nich.

remonty zakupy koszty jak to zaplanowac 1024x684 - Remonty, zakupy... koszty - jak to zaplanować?

Ile zatem może kosztować remont łazienki? Odpowiedź jest prosta – ile chcesz! By jednak nie opróżnić swojego portfela do cna i bezboleśnie przejść przez remont, warto zapoznać się z kilkoma regułami, które towarzyszą każdym pracom remontowym. 

Podstawowe pytanie jakie musimy sobie zadać brzmi następująco – co tak naprawdę chcemy zrobić? Jakich prac się podjąć? Gładź? Kafelki? Wymiana sprzętów sanitarnych? Czy może wystarczy malowanie, które odświeży wygląd pomieszczenia i nada mu nowy wymiar. Kiedy już to wszystko wiemy, zabierajmy się do pracy! 

To od czego musimy zacząć, to zazwyczaj przygotowanie sobie terenu do pracy – pozbycie się starych warstw farby lub płytek, oczyszczenie i wyrównanie ścian i podłóg – mozolne, lecz konieczne zadanie, bez którego nie ruszymy dalej. 

Niezależnie od tego czy obiektem naszych prac są podłogi, ściany czy też łazienkowa armatura, kluczowym zadanie jest pomierzenie przestrzeni, którą się zajmujemy – da nam to odpowiedź na bardzo istotne pytanie: ile i czego potrzebujemy, a w efekcie, ile to będzie nas kosztować. 

Pilnując budżetu starajmy się pamiętać, że nie zawsze zamiennik o niższej cenie zapewni nam jakość i efekt, na którym nam zależy.  Dążąc do określonego celu i efektu, musimy pamiętać, że nie da się go osiągnąć każdymi środkami – musimy wybierać zatem te rozwiązania, które najbardziej przybliżają do realizacji planu, który sami założyliśmy. 

Jedną z bardziej istotnych decyzji w toku każdego remontu jest kwestia związana z jego wykonawcą. Mamy kilka opcji – jeśli ufamy swoim umiejętnościom i mamy doświadczenie w pracach remontowych, możemy podjąć się prac sami.   

Niektóre prace remontowe wymagają jednak specjalistycznych narzędzi, szczególnych zdolności lub po prostu siły – warto wówczas znaleźć sprawdzoną – najlepiej poleconą przez kogoś, kto już zweryfikował jej umiejętności – ekipę, która podejmie się zleconych przez nas prac. Oczywiście, za odpowiednim wynagrodzeniem – wykonawstwo to jedna z istotnych pozycji w naszym remontowym budżecie i musimy zadać sobie pytanie, czy stać nas na to, by w tej kwestii oszczędzać. 

Mamy więc zestaw kluczowych decyzji do podjęcia – zakres prac, których chcemy się podjąć, wybrane materiały: kleje, farby, kafelki lub armaturę oraz sprawdzony, rzetelny zespół fachowców, który podejmie się zleconych przez nas prac. 

Ile to naprawdę możesz kosztować – sprawdź z jakimi sumami przyjdzie Ci się zmierzyć zerkając w poradnik dotyczący remontu kuchni i łazienki.

Planujesz remont kuchni, łazienki, odnowienie domu lub mieszkania? Porady specjalistów, wyceny oraz sprawdzone w praktyce rozwiązania znajdziesz na portalu OcieplamyZycie.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDAIKIN wprowadza na rynek system VRV na czynnik R-32
Następny artykułPompa ciepła Monoblok Haier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here