Remonty, zakupy… koszty – jak to zaplanować?

Przystępując do każdego remontu należy liczyć się z kosztami i rozsądnie opracować budżet. Jest kilka czynników, które decydują o tym z jakimi kosztami będziemy musieli się zmierzyć: ceny materiałów i koszt pracy fachowców to najważniejsze z nich.

remonty zakupy koszty jak to zaplanowac 1024x684 - Remonty, zakupy... koszty - jak to zaplanować?

Ile zatem może kosztować remont łazienki? Odpowiedź jest prosta – ile chcesz! By jednak nie opróżnić swojego portfela do cna i bezboleśnie przejść przez remont, warto zapoznać się z kilkoma regułami, które towarzyszą każdym pracom remontowym. 

Podstawowe pytanie jakie musimy sobie zadać brzmi następująco – co tak naprawdę chcemy zrobić? Jakich prac się podjąć? Gładź? Kafelki? Wymiana sprzętów sanitarnych? Czy może wystarczy malowanie, które odświeży wygląd pomieszczenia i nada mu nowy wymiar. Kiedy już to wszystko wiemy, zabierajmy się do pracy! 

To od czego musimy zacząć, to zazwyczaj przygotowanie sobie terenu do pracy – pozbycie się starych warstw farby lub płytek, oczyszczenie i wyrównanie ścian i podłóg – mozolne, lecz konieczne zadanie, bez którego nie ruszymy dalej. 

reklama

Niezależnie od tego czy obiektem naszych prac są podłogi, ściany czy też łazienkowa armatura, kluczowym zadanie jest pomierzenie przestrzeni, którą się zajmujemy – da nam to odpowiedź na bardzo istotne pytanie: ile i czego potrzebujemy, a w efekcie, ile to będzie nas kosztować. 

Pilnując budżetu starajmy się pamiętać, że nie zawsze zamiennik o niższej cenie zapewni nam jakość i efekt, na którym nam zależy.  Dążąc do określonego celu i efektu, musimy pamiętać, że nie da się go osiągnąć każdymi środkami – musimy wybierać zatem te rozwiązania, które najbardziej przybliżają do realizacji planu, który sami założyliśmy. 

Jedną z bardziej istotnych decyzji w toku każdego remontu jest kwestia związana z jego wykonawcą. Mamy kilka opcji – jeśli ufamy swoim umiejętnościom i mamy doświadczenie w pracach remontowych, możemy podjąć się prac sami.   

Niektóre prace remontowe wymagają jednak specjalistycznych narzędzi, szczególnych zdolności lub po prostu siły – warto wówczas znaleźć sprawdzoną – najlepiej poleconą przez kogoś, kto już zweryfikował jej umiejętności – ekipę, która podejmie się zleconych przez nas prac. Oczywiście, za odpowiednim wynagrodzeniem – wykonawstwo to jedna z istotnych pozycji w naszym remontowym budżecie i musimy zadać sobie pytanie, czy stać nas na to, by w tej kwestii oszczędzać. 

Mamy więc zestaw kluczowych decyzji do podjęcia – zakres prac, których chcemy się podjąć, wybrane materiały: kleje, farby, kafelki lub armaturę oraz sprawdzony, rzetelny zespół fachowców, który podejmie się zleconych przez nas prac. 

Ile to naprawdę możesz kosztować – sprawdź z jakimi sumami przyjdzie Ci się zmierzyć zerkając w poradnik dotyczący remontu kuchni i łazienki.

Planujesz remont kuchni, łazienki, odnowienie domu lub mieszkania? Porady specjalistów, wyceny oraz sprawdzone w praktyce rozwiązania znajdziesz na portalu OcieplamyZycie.pl

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDAIKIN wprowadza na rynek system VRV na czynnik R-32
Następny artykułPompa ciepła Monoblok Haier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here