Rodzaje kluczy udarowych

  Klucze udarowe to już standardowe wyposażenie warsztatów samochodowych. Coraz większą popularność zyskują również wśród domowych majsterkowiczów. Na rynku dostępne są klucze udarowe pneumatyczne oraz elektryczne. Dowiedz się, czym się różnią i który klucz lepiej sprawdzi się w Twoich warunkach.

  rodzaje kluczy udarowych 1024x682 - Rodzaje kluczy udarowych

  Zastosowanie kluczy udarowych

  Większość osób kojarzy klucz udarowy przede wszystkim z wizytą w warsztacie wulkanizacyjnym. I jest to skojarzenie jak najbardziej słuszne, bowiem klucze udarowe rzeczywiście idealnie nadają się do odkręcania i przykręcania kół samochodowych. Generalnie służą one do odkręcania i przykręcania śrub, do których dostęp jest łatwy i bezproblemowy. Zastępuje się nimi klucze płaskie, oczkowe lub nasadowe. Cel korzystania z klucza udarowego to oczywiście zwiększenie wydajności pracy i minimalizacja wysiłku, jaki trzeba w nią włożyć.

  Korzystając z kluczy udarowych, unikniesz takich sytuacji, jak:

  • złamanie klucza,
  • zerwanie śruby spowodowane działaniem dużych obciążeń bocznych,
  • uszkodzenie np. felgi samochodowej w wyniku ześlizgnięcia się klucza z łba śruby.

  Klucz udarowy pneumatyczny – dla profesjonalistów

  W warsztatach samochodowych oraz zakładach przemysłowych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są klucze udarowe pneumatyczne. Osiągają one zdecydowanie wyższy moment obrotowy niż ich elektryczne odpowiedniki. Ich moc dzięki temu jest zdecydowanie większa, w związku z czym radzą sobie nawet przy bardziej wymagających zadaniach w ciężkim przemyśle.

  Wytrzymałość i ergonomia

  Klucze udarowe pneumatyczne czerpią swoją moc ze sprężarki powietrza. Dzięki temu są mniejsze i lżejsze od kluczy elektrycznych, które posiadają wbudowany silnik. Operator wkłada zatem w jego użytkowanie minimalny wysiłek i jest zdolny do długotrwałej pracy z tym narzędziem.

  Prosta konstrukcja pozbawiona elektrycznych podzespołów jest również bardzo trwała. Sprawia to, że pomimo intensywnej eksploatacji w przemyśle, klucze udarowe pneumatyczne zachowują długą żywotność. Ich użytkowanie jest zatem dla warsztatów i zakładów przemysłowych tańsze i bardziej opłacalne.

  Klucz udarowy elektryczny – do użytku domowego

  Klucze udarowe elektryczne są bardziej opłacalną opcją w użytku domowym. Przede wszystkim nie wymagają podłączenia do kompresora, który dla domowego budżetu jest po prostu nieopłacalny. Zasilane są energią elektryczną, zatem praca z ich użyciem możliwa jest w domu, w garażu czy w ogrodzie. Pomimo niższej mocy, klucze udarowe elektryczne są w zupełności wystarczające podczas sezonowej wymiany kół czy prac montażowych. Przy mało intensywnej, doraźnej eksploatacji gwarantują długą żywotność.

  Klucze udarowe na akumulator – gwarancja mobilności

  Alternatywą dla kluczy udarowych zasilanych prądem sieciowym są urządzenia na akumulator. Ta opcja zapewnia pełną mobilność i pozwala używać klucza w ogrodzie czy w miejscu, gdzie nie ma dostępu do gniazda sieciowego. Obecnie akumulatory w elektronarzędziach charakteryzują się coraz większą pojemnością i umożliwiają coraz dłuższą pracę.

  Szeroki wybór kluczy udarowych pneumatycznych lub elektrycznych oferuje sklep z narzędziami Emast.pl.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułFirma Iglotech po raz kolejny znalazła się w elitarnym gronie klubu Gazel Biznesu
  Następny artykułWoda z głębin ziemi

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here