Rozdzielaczowy układ mieszający UMRc w ofercie Kisan

  Kisan wprowadził do oferty jeszcze jeden rozdzielaczowy układ mieszający UMRc do redukcji temperatury czynnika grzewczego dla ogrzewania płaszczyznowego i regulacji przepływów w pętlach.

  rozdzielaczowyruklad miesza - Rozdzielaczowy układ mieszający UMRc w ofercie Kisan

  Układ stanowi kompletny zestaw do regulacji miejscowej pętli ogrzewań płaszczyznowych. Dostarczany jest od razu w zmontowanej postaci. Jego mała głębokość oraz zwarta konstrukcja umożliwiają montaż w większości szafek instalacyjnych dostępnych na rynku polskim.

  Układ został oparty na 2-12 sekcyjnych rozdzielaczach ze stali nierdzewnej. Wyposażono go w przepływomierze na belce górnej oraz wkładki zaworowe na belce dolnej. Wkładki zaworowe mają standardowy gwint M30x1,5 i możliwość zainstalowania siłowników sterowanych elektrycznie wyposażonych właśnie w taki gwint. W zestawie zamontowano pompę obiegową wraz z termostatem przylgowym na belce zasilającej oraz zawór trójdrogowy. Na belce zasilającej zamontowano także termometr.

  reklama

  Dzięki takiemu rozwiązaniu w UMRc instalatorzy mają wygodne podejście od dołu, montują tylko zawory 1”. Dużo prostsza jest regulacja podłogówki. Polega na wyrównaniu ciśnienia na obwodach grzewczych przy pomocy przepływomierzy, pozostałą regulację zapewnia zawór trójdrogowy. Do regulacji nie jest wymagane zgranie przepływów przez zawór regulacyjny na wyjściu z przepływomierzami. UMRc został maksymalnie skrócony. Jest krótszy o 120 mm od UMR i można go umieścić w krótszej szafce. Zawór trójdrogowy zapewnia większe przepływy niż zawór termostatyczny. Nie ma kapilary, regulacja jest prosta, więc nie ma co się uszkodzić. Termometr jest dodatkową pomocą przy regulacji. Przepływomierze na zasileniu mniej się brudzą. Lepiej pracują zawory termostatyczne z zamontowanymi siłownikami.

  www.kisan.pl

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułMaty i przewody grzejne zasilane napięciem 400 V
  Następny artykułAuraton 2025 RTH i Auraton 2025 firmy Lars…

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here