Spawanie laserowe to nie tylko gwarancja najwyższej precyzji. Sprawdź wszystkie zalety takiego rozwiązania

  Spawanie laserowe znajduje obecnie zastosowanie w najrozmaitszych, czasem nieoczywistych dziedzinach życia. Owa wszechstronność technologii to jedna z zalet spawania laserowego. Jakich jeszcze korzyści dostarcza spawanie, które z sukcesem konkuruje dzisiaj ze spawaniem elektronowym?

  spawanie laserowe to nie tylko gwarancja najwyzszej precyzji sprawdz wszystkie zalety takiego rozwiazania - Spawanie laserowe to nie tylko gwarancja najwyższej precyzji. Sprawdź wszystkie zalety takiego rozwiązania

  Co wyróżnia technologię spawania laserowego?

  Spawanie laserowe, którego wszechstronne zastosowanie znajdziesz na https://gieciewalcowanie.pl/spawanie-laserowe/, to jeden z najnowocześniejszych procesów łączenia metali i ich stopów, pozwalający uzyskać wytrzymałą spoinę bez dodatkowego stopiwa. Technologia ta wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę o dużej gęstości energii (ok. 1 MW/cm2), która nadtapia obszar styku łączonych przedmiotów. Łączenie jest imponująco wytrzymałe, a zarazem bardzo szybkie w realizacji i zapewnia wysoką estetykę obrabianych produktów. Spawanie przy wykorzystaniu lasera dzięki osiąganym prędkościom zapewnia jednocześnie wysoką wydajność całego procesu.

  Technologia spawania laserowego dedykowana jest przede wszystkim realizacjom, w których w dowolnej pozycji można wykonać wszelkiego typu i kształtu połączenia, a także w łączeniu dużej ilości bardzo małych przedmiotów o niewielkiej grubości (z wydajnością sięgającą 1200 złączy na godzinę). Jakich jeszcze korzyści dostarcza technologia spawania laserowego?

  Spawanie laserowe znajduje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie

  Przemysł lotniczy, kosmiczny, elektroniczny i elektrotechniczny, a także bliższe nam na co dzień – branża spożywcza i medyczna – to obszary, które obecnie nie mogłyby wydajnie funkcjonować bez technologii spawania laserowego. Ten tym spawania znajduje zastosowanie m.in. w łączeniu części kół zębatych, złączy doczołowych płaskich i obwodowych różnych konstrukcji nośnych, w łączeniu wzdłużnym rur, rur z płytami sitowymi, kształtowników itp. Wszechstronność i uniwersalny charakter to podstawowe zalety tej właśnie technologii. Do innych z pewnością możemy zaliczyć:

  Niskie oddziaływanie temperatury na spawane konstrukcje

  A także małą szerokość wpływu strefy ciepła oraz szybkie odprowadzanie ciepła i stygnięcie (chłodzenie) spoiny.

  Wysoką precyzję

  Spawanie odbywa się tutaj z najwyższą dokładnością, spawane elementy zachowują wysoka estetykę, a sama spoina / spaw są bardzo czyste.

  Dużą prędkość procesu

  Co przekłada się także na jego wydajność oraz wiąże się z optymalnym dostosowaniem zużycia energii.

  Możliwość łączenia materiałów trudno spawalnych

  Spawanie laserowe pozwala łączyć różnego typu materiały, w tym trudne w rodzaju typu obróbce. Technologię można z powodzeniem zastosować do łączenia:

  • stali stopowych, konstrukcyjnych, duplex, Cr/Ni
  • wysoko wytrzymałych stali niskostopowych (HSLA),
  • stali węglowych,
  • metali trudnotopliwych i aktywnych chemicznie,
  • aluminium, tytanu, magnezu, niklu.
  test
  Poprzedni artykułFalowniki w instalacjach fotowoltaicznych
  Następny artykułNowoczesne klimatyzatory typu split – funkcjonalności i rozwiązania techniczne

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here