Surformy Stanley do prac wykończeniowych

Surformy to zdzieraki o wszechstronnym zastosowaniu. Ich specjalnie profilowane ostrza nie wymagają regulowania, ustawiania odpowiedniego kąta, a co najważniejsze – nie trzeba ich ostrzyć. Surformy przeznaczone są do kształtowania, wygładzania, skrobania, formowania i obrabiania, podobnie jak przy użyciu pilnika lub tarnika.

Surform pilnik-strug Stanley Surform pilnik-strug Stanley

Na standardowe ostrze o długości 250 mm składa się 450 zębów, z których każdy działa niczym pojedyncze dłuto ustawione pod optymalnym kątem.

Surformy Stanley nadają się do większości popularnych materiałów stosowanych podczas prac wykończeniowych. Przy ich pomocy można formować drewno, sklejkę, płyty wiórowe, tworzywa sztuczne, gumę, a nawet metale – mosiądz, ołów, aluminium, miedź.

REKLAMA


 

 

Surform strug Stanley Surform strug Stanley

Surformy posiadają korpusy wykonane z aluminium odlewanego pod ciśnieniem lub z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. W bogatej ofercie firmy Stanley dostępnych jest 9 modeli narzędzi. Wśród nich znajdują się m.in. surformy-strugi, pilniki płaskie i okrągłe, zdzieraki. Dodatkowo do każdego modelu Stanley oferuje kilka typów łatwych w wymianie ostrzy.

 

 

Surform pilnik płaski Stanley Surform pilnik płaski Stanley
Surform pilnik okrągły Stanley Surform pilnik okrągły Stanley
 

Źródło tekst i foto: Stanley Works

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *