System komfortowej wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła, tworzący energooszczędny i zdrowy klimat – Zehnder Comfosystems

  System komfortowej wentylacji firmy Zehnder to świeże powietrze przez cały rok, zdrowie, optymalny klimat w pomieszczeniu i komfort. Ponadto są to rozwiązania kompletne dla wszystkich obszarów zastosowań i każdego budżetu, a przy tym niezwykle funkcjonalne.

  system komfortowej wentylacji - System komfortowej wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła, tworzący energooszczędny i zdrowy klimat – Zehnder ComfosystemsFOT. 1. Kompaktowy system dystrybucji powietrza z jednostką wentylacyjną Zehnder ComfoAir 180.

  Zehnder oferuje pełną gamę central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła do 95%, spełniających wymogi NFOŚ (także restrykcyjne NF15) oraz kompleksowy system dystrybucji powietrza (atest PZH).

  Jeszcze bardziej atrakcyjna oferta

  W celu uatrakcyjnienia oferty w zakresie wentylacji komfortowej firma Zehnder wprowadziła szereg zmian w cenniku Comfosystems na rok 2014. Dotyczą one zarówno jednostek wentylacyjnych jak i systemu dystrybucji powietrza, a wynikiem tych udogodnień jest optymalizacja kosztu oraz spójność technologiczna całego systemu.

  Nowości 2014

  W nowym cenniku pojawił się m.in. kompaktowy system dystrybucji powietrza przeznaczony do budownictwa jednoi wielorodzinnego wraz z nową, niezwykle cichą i wydajną jednostką wentylacyjną Zehnder ComfoAir 180. System ten został opracowany dla zastosowań w wymagających pomieszczeniach mieszkalnych. Niekwestionowane zalety tego systemu zostały nagrodzone prestiżową Plus X Award 2013. Łączy on w sobie najwyższy komfort, łatwość obsługi, wysoki stopień sprawności oraz elastyczność w integracji z domową instalacją techniczną.

  Kolejne nowości to jednostki wentylacyjne ComfoAir Compact 155 w wersjach WM oraz CM, które dzięki zastosowaniu wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego zapewniają wysoki stopień odzysku ciepła. Jednostki w bardzo prosty sposób można zamontować w dowolnym miejscu np. w wiszącej szafce kuchennej lub w zabudowie pod sufitem. Dodatkowo jednostki Zehnder ComfoAir otrzymały teraz nowe sterowanie ComfoSense, które będzie dostępne dla Klientów na początku 2 kwartału 2014 roku.

  Sprawdzone rozwiązania

  Oprócz nowych jednostek warto zwrócić uwagę na dotychczasowe rozwiązania w ofercie wentylacji Zehnder, które cieszą się dużą popularnością ze względu na znakomitą funkcjonalność. Jednym z takich produktów jest gruntowy glikolowy wymiennik ciepła ComfoFond-L, który w połączeniu z jednostkami Zehnder ComfoAir zapewnia zrównoważoną wentylację mechaniczną nawet przy niższych temperaturach zewnętrznych. To higieniczne i szczelne rozwiązanie zapewnia również wstępne schładzanie przy wyższych temperaturach. Podobną funkcję pełni również inne urządzenie – jednostka chłodząca ComfoCool, która zapewnia użytkownikowi oprócz wstępnego schładzania powietrza, odpowiedni poziom wilgotności w porach letnich, tak ważny dla dobrego samopoczucia.

  system komfortowej wentylacji 1 - System komfortowej wentylacji pomieszczeń z odzyskiem ciepła, tworzący energooszczędny i zdrowy klimat – Zehnder ComfosystemsFOT. 2. Zehnder oferuje pełną gamę central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła do 95%, spełniających wymogi NFOŚ (także restrykcyjne NF15).

  Firma Zehnder może również pochwalić się niezwykle sprawnymi i energooszczędnymi jednostkami wentylacyjnymi ComfoAir XL. Jest to kolejna generacja urządzeń z wymiennikiem krzyżowo- -przeciwprądowym, przeznaczonych do zastosowań w domach wielorodzinnych i obiektach komercyjnych. Jednostki te zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy i zgodnie z wytycznymi Instytutu Domów Pasywnych.

  W ofercie 2014 dostępne są różne kombinacje modeli, technologie sterowania, opcje i akcesoria. Istnieje możliwość skonfigurowania własnej jednostki poprzez program doborowy, który firma Zehnder może na życzenie udostępnić. Producent oferuje również doradztwo w zakresie doboru optymalnych komponentów.

  Paweł Kozyra
  Z-ca Kier. Działu Technicznego Zehnder Polska
  Manager Produktów Comfosystems
  e-mail: wentylacja@zehnder.pl
  tel. 71 367 64 24
  www.zehnder.pl

   

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułWentylacja na dachu
  Następny artykułUwaga, kurtyna!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here