System zaprasowywany Sanpress na Stadionie Legii Warszawa

Instalacja wody użytkowej w budynku nowego Stadionu Legii Warszawa została wykonana w systemie Sanpress firmy Viega. Wykorzystano w niej prawie półtora kilometra rur ze stali nierdzewnej 1.4521 łączonych kształtkami z brązu w technice zaprasowywania. To optymalne rozwiązanie w przypadku agresywnej korozyjnie warszawskiej wody, zapewniające wysokie bezpieczeństwo i higienę instalacji.

Prace budowlane na stadionie Legii Warszawa. Fot. Legia.com Prace budowlane na stadionie Legii Warszawa. Fot. Legia.com

W skład instalacji wody użytkowej ułożonej na stołecznym stadionie wchodzą elementy systemu Sanpress o średnicach od 15 do 88,9 mm. Rury wykonane są ze stali ferrytycznej z zawartością molibdenu. Jest to ważne, ponieważ woda w tej części Warszawy jest agresywna korozyjnie.
– Stal nierdzewna jest optymalnym materiałem w instalacjach wody użytkowej – wyjaśnia Jaromir Pawłowski, doradca techniczny z firmy Viega. – Jako jedyna nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia wody, zapewniając najwyższy poziom higieny.
Doskonałej jakości złączki z brązu są praktycznie niezniszczalne, co gwarantuje systemowi trwałość i bezpieczeństwo.
– Podobne instalacje w systemie Sanpress zastosowane w innych obiektach w Polsce funkcjonują bezawaryjnie od prawie dwudziestu lat – mówi Jaromir Pawłowski.

W instalacji na Stadionie Legii wykorzystano prawie półtora kilometra rur ze stali nierdzewnej łączonej kształtkami z brązu w systemie Sanpress. Fot. Viega W instalacji na Stadionie Legii wykorzystano prawie półtora kilometra rur ze stali nierdzewnej łączonej kształtkami z brązu w systemie Sanpress. Fot. Viega
Tak według projektu ma wyglądać po ukończeniu budowy Stadion Legii Warszawa. Fot. Legia Warszawa/agencja FAMA Tak według projektu ma wyglądać po ukończeniu budowy Stadion Legii Warszawa. Fot. Legia Warszawa/agencja FAMA

REKLAMA


«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze