Tapeta fizelinowa – czyli jak łatwo i przyjemnie zmienić aranżację

  Tapeta to doskonały sposób na ciekawą metamorfozę każdego wnętrza. Tapetowanie wydawać się może czynnością żmudną i dość skomplikowaną – ale nic bardziej mylnego! Nowe technologie, wykorzystujące odpowiedniego rodzaju materiały, pozwalają niemal każdemu na błyskawiczny, samodzielny remont.

  tapeta fizelinowa czyli jak latwo i przyjemnie zmienic aranzacje2 - Tapeta fizelinowa - czyli jak łatwo i przyjemnie zmienić aranżację

  Tapeta na fizelinie – dlaczego warto na nią postawić?

  Stale rosnącą popularność zawdzięczają tapety fizelinowe swojej niezwykłej funkcjonalności i związanej z nią wszechstronności zastosowań. Ich właściwości wynikają z użycia włókniny poliestrowej, dzięki której okładziny tego typu są bardzo mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach:

  • najbardziej narażonych na zabrudzenia – jadalnia, pokój dziecięcy, przedpokój, korytarz
  • wymagających izolacji akustycznej – sypialnia, gabinet, warsztat pracy
  • słabiej ocieplonych – tapeta dobrze zachowuje ciepło
  • z mankamentami ścian – drobne nierówności, zarysowania czy pęknięcia

  Tapety fizelinowe, przy dużej wytrzymałości, cechują się jednocześnie elastycznością oraz odpornością na kurczenie, rozciąganie i marszczenie, dzięki temu są to okładziny najłatwiejsze do położenia.

  tapeta fizelinowa czyli jak latwo i przyjemnie zmienic aranzacje - Tapeta fizelinowa - czyli jak łatwo i przyjemnie zmienić aranżację

  Przygotowania do montażu tapet fizelinowych

  Jednym z ważniejszych etapów realizacji każdego projektu jest dobre przygotowanie. Kompletując wcześniej odpowiednie narzędzia, zaoszczędzimy sobie mnóstwo czasu i nerwów podczas pracy, a tapetowanie przebiegnie sprawnie i szybko. Podstawą jest odpowiedni klej, specjalnie przeznaczony do tapet na fizelinie. Najwygodniejszy będzie taki gotowy do użycia, bez konieczności mieszania go z wodą. Do tego przyda się:

  • płaski pędzel – do rozprowadzania kleju
  • nóż z łamanym ostrzem – do przycinania tapety
  • miarka, ołówek, listewka
  • poziomica
  • wałek dociskowy – najlepiej miękki, piankowy
  • czysta, wilgotna szmatka – do przecierania zabrudzeń z kleju
  • drabina lub wysoki taboret
  • zabezpieczenie podłogi – folia lub stare gazety

  Przed rozpoczęciem pracy trzeba sprawdzić, czy wszystkie rolki mają ten sam numer wzoru i serii oraz koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do produktu. Dodatkowo, na stronach sklepów internetowych takich jak 4wall.pl, znajdziemy nie tylko ogromny wybór tapet, ale również cenne wskazówki dotyczące prawidłowego ich montażu.

  tapeta fizelinowa czyli jak latwo i przyjemnie zmienic aranzacje8 - Tapeta fizelinowa - czyli jak łatwo i przyjemnie zmienić aranżację

  Jak położyć tapetę fizelinową?

  Zastosowanie fizeliny powoduje, że aplikacja tapety jest znacznie prostsza niż innego rodzaju okładzin. Podłoże, które będzie tapetowane musi być czyste i suche. Co prawda tapeta na fizelinie ukryje jego drobne niedoskonałości, ale duże ubytki należy wcześniej zaszpachlować, a całą ścianę zagruntować rozrzedzonym klejem do tapet lub specjalnym preparatem gruntującym.

  Klejem smarujemy wyłącznie ścianę, dzięki temu bryt (pas) nim nie nasiąka. Nieprawidłowo przyklejony pasek możemy więc w razie potrzeby odkleić lub delikatnie zmienić jego położenie, korygując na przykład źle dopasowany wzór. Taki sposób tapetowania ogranicza brudzenie się brzegów tapety oraz ewentualne błędy, pozwalając dopracowywać szczegóły w trakcie pracy i osiągnąć doskonały efekt końcowy nawet osobom bez wcześniejszego doświadczenia.

  Tapety fizelinowe układa się naprawdę szybko, łatwo oraz dokładnie i są dostępne w wielu nowoczesnych wzorach. Oferta online jest tutaj szczególnie bogata. Na stronie typu 4wall.pl znaleźć można modele doskonałej jakości, które zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułJak uchronić się przed smogiem?
  Następny artykułFachowy Instalator 6/2019

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here