Temponox – kompletne rozwiązanie do wysokiej jakości instalacji grzewczych i chłodzących – nowy system zaprasowywany ze stali nierdzewnej firmy Viega

Firma Viega wprowadza na polski rynek zupełnie nowy system rur i kształtek Temponox, przeznaczony do montażu trwałych i bezpiecznych instalacji grzewczych oraz chłodzących. Szeroka oferta obejmuje złączki zaprasowywane ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej o średnicach od 15 do 108 mm.

Wysoka jakość, bezpieczeństwo i łatwość montażu - to najważniejsze zalety nowego systemu rur i złączek ze stali nierdzewnej Temponox firmy Viega, przeznaczonego do instalacji grzewczych i chłodzących
Wysoka jakość, bezpieczeństwo i łatwość montażu – to najważniejsze zalety nowego systemu rur i złączek ze stali nierdzewnej Temponox firmy Viega, przeznaczonego do instalacji grzewczych i chłodzących


Obszarem zastosowań systemu Temponox jest ogrzewanie i chłodzenie. Cały asortyment został oznakowany za pomocą dwóch brązowych linii na rurach oraz kropek w tym samym kolorze na złączkach. Złączki mają dodatkowo symbol przekreślonego kranu (nie nadaje się do wody użytkowej) i wyraźne karby na szczytach. Dzięki temu, podczas pracy na budowie, również przy słabym oświetleniu, praktycznie wyeliminowano możliwość pomyłki z innymi produktami Viega ze stali nierdzewnej, dopuszczonymi do instalacji wody użytkowej. Zapobiega to także mieszaniu ze sobą komponentów różnych systemów.

Obszar zastosowania systemu Temponox (ogrzewanie/chłodzenie) jest czytelnie oznakowany. Rury oznaczono dwiema brązowymi liniami, a złączki kropkami w tym samym kolorze i symbolem "nie nadaje się do wody użytkowej" oraz dodatkowo wyraźnymi karbami na szczytach. Zapobiega to przypadkowym pomyłkom z produktami ze stali nierdzewnej, dopuszczonymi do instalacji wody użytkowej.
Obszar zastosowania systemu Temponox (ogrzewanie/chłodzenie) jest czytelnie oznakowany. Rury oznaczono dwiema brązowymi liniami, a złączki kropkami w tym samym kolorze i symbolem „nie nadaje się do wody użytkowej” oraz dodatkowo wyraźnymi karbami na szczytach. Zapobiega to przypadkowym pomyłkom z produktami ze stali nierdzewnej, dopuszczonymi do instalacji wody użytkowej.

Wysoka odporność na korozję


Temponox stanowi atrakcyjną alternatywę w przypadku wysokiej jakości instalacji grzewczych i chłodzących, projektowanych z myślą o wymagającym środowisku pracy. Dzięki doskonałym właściwościom antykorozyjnym, rury ze stali nierdzewnej z dopasowanymi złączkami zaprasowywanymi, gwarantują długą żywotność instalacji. W przypadku systemu Temponox nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego, gdy wilgoć przenikająca przez jastrych styka się bezpośrednio z powierzchnią rury. Dzieje się tak często przy niewłaściwie zabezpieczonych, wychodzących z podłogi przyłączach grzejników lub w wyniku przypadkowego uszkodzenia w trakcie prac montażowych.

REKLAMA

Nawet w przypadku ryzyka powstawania kondensatu, związanego z zamkniętymi obiegami chłodzenia, nie musimy stosować dodatkowych, kosztownych środków ochrony antykorozyjnej. Warto również wspomnieć, że rury ze stali nierdzewnej zapewniają estetyczny wygląd całej instalacji.

Kompletny asortyment


Temponox to kompletny system, składający się z rur i złączek o średnicach od 15 do 108 mm. Oprócz standardowych elementów, takich jak łuki, trójniki, mufy, złączki przejściowe z gwintem i kołnierze, oferta obejmuje wszystkie niezbędne elementy montażowe do instalacji grzewczych i chłodzących.

Temponox to kompletny system, składający się z rur i złączek ze stali nierdzewnej o średnicach od 15 do 108 mm.
Temponox to kompletny system, składający się z rur i złączek ze stali nierdzewnej o średnicach od 15 do 108 mm.

Wszystkie złączki zaprasowywane są fabrycznie wyposażone w element uszczelniający z EPDM. W przypadku instalacji o wyższych wymaganiach w zakresie temperatury roboczej, można je łatwo wymienić na uszczelki z FKM. Dotyczy to na przykład zastosowania w przewodach przyłączeniowych do kolektorów próżniowych.

Montaż złączek zaprasowywanych Temponox odbywa się przy pomocy sprawdzonych zaciskarek Viega Pressgun i dopasowanych szczęk zaciskowych. Nie ma więc potrzeby inwestowania w dodatkowe narzędzia, by pracować w nowym systemie.
Szczegółowe informacje o systemie Temponox są dostępne na stronie www.viega.pl/Temponox

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *