Uniwersalny kocioł MULTIMAX firmy Rakoczy

Kocioł MULTIMAX jest najnowszym produktem firmy Rakoczy. Ta nowatorska konstrukcja posiada dwa paleniska i umożliwia stosowanie różnego rodzaju paliw. Połączenie dwóch kotłów: komorowych i z podajnikiem umożliwia zarówno automatyczne, jak i ręczne zasilanie kotła.

Uniwersalny kocioł MULTIMAX firmy Rakoczy

Paliwem podstawowym dla kotłów MULTIMAX jest ekogroszek o granulacji od 5 do 25 mm; zamiennym miał o maksymalnym rozmiarze ziaren 30 mm oraz pellet o maksymalnej wielkości 30 mm. Komora spalania znajduje się między komorą popielnikową, a wymiennikiem ciepła. Nad palnikiem retortowym umieszczone są ruszta żeliwne, które umożliwiają komfortowe spalania drewna, o długości do 53 cm.

W przypadku kotłów dwupaleniskowych, jako jedyni stosujemy ruszta żeliwne, co przekłada się na wyższą efektywność spalania w palniku retortowym. W przeciwieństwie do rusztów wodnych, nie powodują one niekorzystnego wychłodzenia w strefie dopalania spalin. Przynosi to obustronne korzyści zarówno dla klientów, jak i środowiska: rzadsze czyszczenie, wyższą sprawność, ekologiczne spalanie.

REKLAMA


Kocioł MULTIMAX zapewnia niska emisję zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery i wysoką sprawność cieplną.

www.rakoczy.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *