Urok minimalizmu – nasadka do wyłożenia płytkami do odpływów Advantix

Odpływy umieszczone na poziomie posadzki pozwalają na efektowne projekty strefy prysznicowej i gwarantują wysoką funkcjonalność. Jak jednak perfekcyjnie wkomponować je w podłogę? Viega udowadnia, że najlepszym rozwiązaniem jest konsekwentny minimalizm. Nowa nasadka do odpływów Advantix posiada zamiast tradycyjnego rusztu wkładkę do wypełnienia płytkami. Dzięki temu odpływ staje się niemal niezauważalnym elementem posadzki. Wyjątkowo mała wysokość montażowa pozwala nawet na zastosowanie szklanych dekorów.

Urok minimalizmu – nasadka do wyłożenia płytkami do odpływów Advantix

Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, nowa nasadka firmy Viega do wyłożenia płytkami ceramicznymi jest pierwszym rozwiązaniem tego typu na rynku, które obywa się bez ramki. Dodatkowy jej atut to niewielka wysokość montażowa, wynosząca zaledwie 5 mm. Te właściwości sprawiają, że idealnie nadaje się do stylowych łazienek i salonów spa. Możliwość stosowania różnorodnych materiałów wykończeniowych, takich jak płytki ceramiczne, kamień czy szklane dekory, zapewnia architektom wnętrz nieograniczone możliwości aranżacji. Nasadka wytrzymuje obciążenie do 300 kg i można ją wypełnić każdym materiałem o grubości od 5 do 30 mm.

Wysoka wydajność

Woda odpływa poprzez wąską, umieszczoną na całym obwodzie krawędź pomiędzy pokrywą a posadzką. Pomimo jej niewielkiej szerokości, wydajność odpływu wynosi od 0,4 do 0,5 l/s. Nowa nasadka do wypełnienia płytkami pasuje do wszystkich odpływów z serii Advantix.

REKLAMA


Tak jak pozostałe produkty Viega, nową nasadkę można stosować przy uszczelnieniu warstwowym, a w połączeniu z odpływem także przy tradycyjnym uszczelnieniu za pomocą warstw z bitumenu lub tworzywa sztucznego.

Uzupełnienie oferty rusztów Visign

Nowa nasadka stanowi doskonałe uzupełnienie wyróżnionej wieloma nagrodami za wzornictwo serii rusztów Visign. Są one atrakcyjnym wizualnie elementem dopracowanego, modułowego programu odpływów łazienkowych i posadzkowych Advantix. Dzięki temu, klient może zawsze dobrać odpowiedni do określonej sytuacji montażowej korpus podstawowy, wersję uszczelnienia, nasadkę i ruszt. Ruszty Visign nadają się zarówno do super płaskich odpływów łazienkowych o wysokości montażowej 62 lub 70 mm, jak i do modeli o wysokiej wydajności, używanych w obiektach użyteczności publicznej. Stosowane są również z powodzeniem w odpływach przeciwpożarowych, balkonowych i tarasowych, zawsze stanowiąc atrakcyjny element aranżacji.

Urok minimalizmu – nasadka do wyłożenia płytkami do odpływów Advantix

Nowa nasadka, przeznaczona do wszystkich odpływów łazienkowych Advantix pozwala na uzyskanie jednolitej optycznie powierzchni, dzięki wypełnieniu jej dowolnie wybranym materiałem. Jest to możliwe ze względu na małą wysokość montażową, wynoszącą zaledwie 5 mm. (Zdjęcie: Viega)

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *