UTC – nowy wymiar bezpieczeństwa w młotowiertarkach DeWALT

Firma Stanley Black&Decker właściciel marki narzędziowej DeWALT, wzbogaca gamę młotów klasy średniej o trzy nowe urządzenia. Elementem charakteryzującym nowe elektronarzędzia DeWALT jest technologia, która umożliwia zwiększanie wydajności przy zachowaniu wysokiego komfortu pracy oraz bezpieczeństwa pracownika.

UTC – nowy wymiar bezpieczeństwa w młotowiertarkach DeWALT

Oferowane modele młotowiertarek SDS-MAX wyposażone są w innowacyjny, opatentowany system kontroli momentu obrotowego – UTC oraz aktywny system tłumienia drgań – AVC redukujący wibracje przenoszone na użytkownika.

System UTC daje możliwość całkowitej kontroli momentu obrotowego urządzenia od 40 do 80 Nm. Większość prac, szczególnie tych wymagających największej precyzji, wymusza ustawienie sprzęgła na niższym poziomie obrotów. Uzyskuje się wówczas pełną kontrolę nad urządzeniem. Natomiast ustawiając sprzęgło na najwyższym poziomie można wykonać większe otwory. Podczas zmiany funkcji kucia na wiercenie w urządzeniu uaktywnia się tryb samoczynnej bezpiecznej zmiany obrotów na niższe. Dodatkowym atutem elektronarzędzi DeWALT jest inteligentny system elektroniczny, który automatycznie wykrywa utratę kontroli nad narzędziem w czasie zakleszczenia się wiertła w materiale. Natychmiast wyłącza urządzenie oraz zapobiega niekontrolowanemu obracaniu się młota.

REKLAMA


Młotowiertarki SDS-MAX DeWALT (D25603K, D25713K, D25763K) z funkcją UTC i mocą od 1250 do 1500 W przeznaczone są do wiercenia otworów przelotowych oraz pod kotwy zarówno w betonie jak i murze. Kontrola momentu obrotowego gwarantuje wykonanie każdej pracy wymagającej użycia wierteł lub koron do 150 mm średnicy. Łańcuchowe przeniesienie napędu zwiększa trwałość i wydajność pracy urządzenia. Zakres energii pojedynczego udaru wynosi od 8 do 15,5 J. W połączeniu z niewielkim ciężarem urządzenia daje to idealny stosunek siły do masy. Dzięki zastosowaniu aktywnego systemu tłumienia drgań (AVC) ilość wibracji przenoszonych na operatora została ograniczona do najniższego poziomu, podnoszącego komfort pracy. Młoty posiadają również zoptymalizowany mechanizm zapewniający właściwe rozłożenie energii i częstości udarów do 2840 ud./min. Wszystkie urządzenia wyposażone są w elektroniczne wskaźniki informujące o zużyciu szczotek i konieczności wykonania przeglądu serwisowego.

Źródło: DeWALT

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *