Wilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu Bricoman

Kładka łącząca miasteczko Wilanów z Pałacem, uporządkowany fragment brzegu Jeziora Powsińskiego oraz części ulicy Uprawnej – to tylko niektóre długofalowe zmiany dla Wilanowa przewidziane po otwarciu sklepu Bricoman. Jest to pierwszy market remontowo-budowlany w dzielnicy.

Arnaud Boule - Dyrektor Generalny Bricoman PolskaArnaud Boule – Dyrektor Generalny Bricoman Polska

Warszawa, 14 czerwca 2012 r. – Po pięcioletniej obecności na polskim rynku sieć Bricoman otwiera czwarty w Polsce, a drugi w Warszawie sklep remontowo-budowlany o łącznej powierzchni zabudowy 7 293 m². Wybór padł na Wilanów, który jest jedną z najszybciej rozbudowujących się dzielnic w stolicy. Lokalizacja w prestiżowej części Warszawy, przy ul. Europejskiej 125, zmotywowała Bricomana do stworzenia obiektu, który swoją bryłą będzie estetycznie wpisywał się w otoczenie. Tak powstała nietypowa, jak na sklep remontowo-budowlany, konstrukcja o nowoczesnym designie i powierzchni użytkowej 5 570 m². W projekcie zastosowano nowatorskie rozwiązania np. ekologiczny system odprowadzania wody deszczowej czy parking na dachu budynku zajmujący 4 989 m². Budowa nie wymagała wycinania terenów zielonych – teren, na którym powstał market, zajmowały wcześniej niszczejące magazyny.

Przede wszystkim lokalna społeczność

Otwierając sklep w Wilanowie, chcemy pozytywnie wpłynąć na dzielnicę i jej mieszkańców – mówi Artur Wantuch, dyrektor sklepu Bricoman w Wilanowie. Bricoman, zatrudniając ok. 80 osób będzie jednym z największych pracodawców w tej części Warszawy. Podejmie także konkretne, działania na rzecz dzielnicy – dodaje.

REKLAMA


Wilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu BricomanWilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu Bricoman

Jedną z ważniejszych inicjatyw będzie pokrycie kosztów materiałów do budowy kładki na skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej z Przyczółkową, która wzniesie się nad płynącym tam kanałem. Jej konstrukcja połączy zabytkową część dzielnicy z „plażą Wilanów”, przystankiem autobusowym oraz cmentarzem. Kładkę zbuduje wojsko do końca czerwca 2012 roku. Ponadto, sieć Bricoman zaopiekuje się fragmentem Jeziora Powsińskiego. Pracownicy firmy będą organizować cykliczne akcje sprzątania. Sklep zadba również o swoją najbliższą okolicę – teren przy ul. Uprawnej zostanie wysprzątany i zaopatrzony w kosze na śmieci.

Wilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu BricomanWilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu Bricoman

Dla fachowców i nie tylko

Mieszkańcy Wilanowa i okolic Warszawy znajdą w Bricomanie produkty do budowy, remontu i wykończeniowe, a sezonowo asortyment przeznaczony np. dla ogrodu. Blisko 15 tys. artykułów mieści się na powierzchni 5 294 m². Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i fachowców. Polityka sieci opiera się na stałym utrzymywaniu cen niższych niż u konkurencji oraz wysokiej dostępności towarów. To rozwiązanie eliminuje problem długiego oczekiwania na zamówione przez klienta artykuły. Równolegle do sukcesywnego otwierania kolejnych marketów, Bricoman uruchomił w 2011 r. sklep internetowy, który oferuje produkty ze sklepów stacjonarnych (ok. 15 tys. pozycji). Platforma internetowa Bricomana umożliwia również sprawdzenie dostępności produktów w placówkach handlowych.

Wilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu BricomanWilanów pięknieje, czyli otwarcie sklepu Bricoman

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *