Wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie

  Dlaczego nagrzewnice wodne są tak popularnym sposobem ogrzewania budynków wielkokubaturowych? Czy rzeczywiście niskie koszty inwestycyjne i uproszczenie instalacji grzewczej to skutek wykorzystania tych urządzeń? Poniżej przypominamy jak działają nagrzewnice i jakie korzyści może przynieść tego typu rozwiązanie.

  wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie - Wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie

  Korzyści płynące z ogrzewania nadmuchowego

  Ogrzewanie nadmuchowe pozwala na szybkie i efektywne ogrzanie pomieszczenia do wymaganej temperatury. Nagrzewnica pozwala na osiągnięcie żądanej temperatury znacznie szybciej niż inne urządzenia dostępne na rynku, ciepłe powietrze rozprowadzane jest równomiernie, a temperatura w całym obiekcie utrzymywana jest na tym samym poziomie. Co więcej ogrzewanie nadmuchowe ma uniwersalne zastosowanie. Szeroki typoszereg urządzeń w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami regulacji sprawiają, że wodne nagrzewnice powietrza doskonale sprawdzają się w budynkach różnego typu. Kluczowy jest jednak odpowiedni dobór urządzenia do wymagań obiektu oraz zapotrzebowania cieplnego. Należy również pamiętać, że na moc grzewczą nagrzewnicy ma wpływ kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy doborze.

  Moc nagrzewnic wodnych zależna jest od 3 wartości

  • temperatury czynnika grzewczego oraz jego przepływu,
  • temperatury powietrza w pomieszczeniu,
  • ilości powietrza jakie przepływa przez nagrzewnicę.

  Dodatkowo, wiele zależy od temperatury czynnika grzewczego, a zatem od jego źródła. Poniżej przykład na podstawie nagrzewnicy wodnej LEO L2, zakres mocy 2,2–50,4 kW.

  wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie3 - Wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie

  Potwierdzone parametry urządzeń

  Dbając o wysoki standard swoich produktów, firma FLOWAIR współpracuje z niezależnym międzynarodowym akredytowanym laboratorium badawczym wykonując badania nagrzewnic. Kluczowe informacje dla klienta takie jak moc urządzenia, zasięg czy hałas są podstawowym kryterium wyboru urządzenia, a parametry te umieszczone na etykiecie jakości z boku urządzenia jednoznacznie potwierdzają uzyskane wyniki laboratoryjne. Jest to gwarancja dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną pokazująca dane techniczne urządzenia.

  Kalkulator doboru nagrzewnic

  W celu dobrania odpowiedniej nagrzewnicy wodnej można posłużyć się specjalnie przygotowanym kalkulatorem mocy grzewczych, który wylicza realną moc nagrzewnic LEO, w zależności od temperatury czynnika grzewczego, temperatury powietrza na wlocie do urządzania i przepływu powietrza. Kalkulator dostępny jest na stronie http://calc.hc.flowair.com/. Zachęcamy również do kontaktu z działem handlowym firmy FLOWAIR, który chętnie pomoże w doborze odpowiedniego modelu.

  Kompletny zestaw ułatwiający montaż

  Instalacja nagrzewnicy wodnej LEO jest niezwykle prosta. W zestawie znajduje się konsola z nawierconymi otworami oraz śruby mocujące, a na każdym kartonie znajduje się szablon z rozstawem do nawiercania otworów.

  wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie3 - Wodne nagrzewnice powietrza – ekonomiczne i praktyczne ogrzewanie

  KLUB INSTALATORA

  Cieszący się dużą popularnością klub instalatora to platforma internetowa, na której można zarejestrować zakupione produkty z linii FLOWAIR Basic i otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł! Po zainstalowaniu nagrzewnicy wodnej LEO należy zarejestrować się na stronie www.klubinstalatora.com i wpisać kod umieszczony na urządzeniu, a pieniądze pojawią się na specjalnie dedykowanej karcie płatniczej. Urządzenia, które są objęte promocją to typoszereg pięciu nagrzewnic wodnych LEO w zestawie. W skład zestawu wchodzą: nagrzewnica wodna, konsola obrotowa oraz TS – regulator obrotów z termostatem.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułUponor świętuje 25 lat w Polsce!
  Następny artykułFalowniki w instalacjach fotowoltaicznych

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here