Wydajne ogrzewanie klimatyzatorem – czy to możliwe?

Wraz z narastającym problemem rosnących kosztów ogrzewania budynków, coraz więcej osób zwraca uwagę na nowe metody ogrzewania swoich domów, które w szybki i efektywny sposób zagwarantują właściwy komfort cieplny mieszkańcom. Jednym z takich rozwiązań, które od dłuższego czasu stale zyskuje na popularności, są klimatyzatory dedykowane do ogrzewania.

Klimatyzatory NORDIC FLEXIS Plus dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych
Klimatyzatory NORDIC FLEXIS Plus dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych

Klimatyzatory Haier do ogrzewania pomieszczeń

Klimatyzatory Haier stworzone z myślą o ogrzewaniu, wykorzystują zasadę przekształcania energii cieplnej z jednego miejsca w drugie. W przypadku właśnie ogrzewania, pobierają one ciepło z zewnętrznego źródła, dokładnie z powietrza i przekazują je do wnętrza budynku. Ich popularność w Polsce podyktowana jest wysoką efektywnością w umiarkowanych klimatach, gdzie temperatura nie spada zbyt nisko. Klimatyzatory ARCTIC EXPERT Plus posiadające klasę energetyczną A+++ , wysokie współczynniki SCOP 5.1, SEER 8.5, gwarantują niezawodną i wydajną pracę nawet w temperaturze do -30oC.

Różnica w rozkładzie powietrza w funkcjach chłodzenia i grzania
Różnica w rozkładzie powietrza w funkcjach chłodzenia i grzania

Zalety klimatyzatorów Haier do ogrzewania

  • Niskie koszty eksploatacji – klimatyzatory do ogrzewania zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne systemy grzewcze takie jak piece gazowe, czy olejowe. Dzięki temu można zaoszczędzić na rachunkach. Dodatkową zaletą klimatyzatorów jest fakt, że pozwolą w krótkim czasie wydajnie ogrzać dedykowane pomieszczenie.
  • Ekologia – klimatyzatory dedykowane do ogrzewania emitują znacznie mniej dwutlenku węgla do atmosfery, co przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Klimatyzatory marki Haier pracują na ekologicznym czynniku R32.
  • Wszechstronne zastosowanie – klimatyzatory do ogrzewania działają wydajnie w trybie grzewczym i pozwolą także cieszyć się równie wydajnym i ultraszybkim chłodzeniem pomieszczeń w trakcie upałów. Dodatkowo w klimatyzatorach marki Haier zastosowano zaawansowaną technologię oczyszczania powietrza z wirusów i bakterii – STERYLIZACJA UV-C PRO (ARCTIC EXPERT Plus) i STERYLIZACJA UV-C (NORDIC FLEXIS Plus). Jedno urządzenie, wiele zastosowań przez cały rok.
  • Długa żywotność systemu grzewczego z wykorzystaniem klimatyzatorów. Jeśli odpowiednio zadbamy o system i zapewnimy regularne serwisy, klimatyzator do ogrzewania może służyć przez wiele lat nie generując żadnych problemów.
  • Niskie koszty inwestycyjne – zakup klimatyzatora, który wydajnie chłodzi i grzeje może okazać się tańszą opcją aniżeli montaż tradycyjnego systemu grzewczego.
  • Wygoda i maksymalny komfort użytkowników – w systemach klimatyzacji Haier grzanie bądź chłodzenie uruchomimy klikając jednym przyciskiem. Dodatkowo dzięki opcji sterowania Wi-Fi w standardzie można skorzystać z dedykowanych harmonogramów pracy, a nawet uruchomić urządzenie jeszcze przed powrotem do domu. To szczególnie komfortowe rozwiązanie sprawdza się po powrocie z weekendowych wyjazdów, dłuższych urlopów, a na co dzień po powrocie z pracy. Dzięki kompatybilności urządzeń Haier z systemem inteligentnego zarządzania domem Grenton, możemy podłączyć system klimatyzacji do systemu inteligentnego zarządzania domem.
Klimatyzatory Haier są wygodną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych
Klimatyzatory Haier są wygodną i ekonomiczną alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych

Klimatyzatory do ogrzewania to nowoczesne rozwiązanie, które może przyczynić się do oszczędności energii, zmniejszenia emisji CO2 oraz poprawy komfortu w domu. Dla wielu osób jest to krok w stronę bardziej zrównoważonego i efektywnego ogrzewania domu.
Dystrybutorem klimatyzatorów Haier w Polsce jest Refsystem Sp. z o. o.
haier-ac.pl

REKLAMA

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Beretta logo

Patron sekcji Klimatyzacja

Marka Beretta należy do Riello Group, lidera w produktach i usługach związanych z ogrzewaniem, klimatyzacją i efektywnością energetyczną, jest również częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodnictwa, przeciwpożarowego, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. W Polsce marka Beretta to część spółki RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., która prowadzi działalność produkcyjną oraz handlowo-szkoleniową.

Marka Beretta zapewnia komfort cieplny na świecie poprzez dostarczanie kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, klimatyzacji i akcesoriów. Stawia na ciągłą poprawę efektywności energetycznej produktów oraz zmniejszenia emisji gazów, by chronić środowisko naturalne.

Dzięki systemowi szkoleń zapewnia rozwój i aktualną wiedzę techniczną swoim partnerom biznesowym.


Najnowsze