Zielony Kompleks Dwór OSTOYA z kaskadą pomp ciepła marki De Dietrich

Obiekt położony w urokliwej okolicy niedaleko Rzeszowa zapewnia swoim gościom nie tylko wyśmienitą kuchnię i możliwość zorganizowania imprezy nawet dla 600 osób, ale także wypoczynek wolny od smogu i dymu. Wszystko dzięki nowoczesnym pompom ciepła, które zapewniają ogrzewanie i przygotowywanie ciepłej wody.

Kaska pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

Zielony Kompleks Dwór OSTOYA to miejsce, w którym natura harmonijnie współgra z nowoczesnością. Ten zabytkowy obiekt zlokalizowany zaledwie 20 minut od centrum Rzeszowa powstał w drugiej dekadzie XIX w. Na jego terenie znajdują się trzy zabytkowe budynki: XIX-wieczny Dwór Ostoya, Spichlerz oraz Karczma z dawną stajnią. Wartością tego miejsca jest nie tylko cisza, spokój i zieleń dookoła, ale także tradycyjna dworska gościnność oraz kuchnia oparta na lokalnych produktach. W ostatnim czasie ten kompleks zyskał kolejny atut.

kaskada pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

W trakcie ostatnich prac modernizacyjnych mających na celu wymianę dotychczasowego źródła ciepła, właściciele kompleksu zdecydowali się  na instalację nowoczesnego i ekologicznego systemu ogrzewania opartego o rozwiązania OZE. Dzięki temu w Zielonym Kompleksie Dwór OSTOYA swoją pracę rozpoczęła kaskada pomp ciepła HPI S marki De Dietrich. Karina Guzek-Buk, Dyrektor Dworu Ostoya, podkreśla, że wybór padł na te rozwiązania ze względu na wygodę i komfort związany z ich użytkowaniem, ale także na innowacyjność. Rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii idealnie bowiem współgrają z charakterem tego miejsca.

REKLAMA

kaskada pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

Zalety pomp ciepła HPI S dla hoteli i restauracji

Pompa ciepła HPI S marki De Dietrich wyróżnia się wyjątkową sprawnością, osiągając współczynnik COP do 5,11. Oznacza to, że za każde 1 kWh zużytej energii elektrycznej, uzyskuje się aż do 5,11 kWh energii cieplnej. To przekłada się na znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania i chłodzenia, co jest szczególnie istotne w branży hotelarsko-gastronomicznej.

Dzięki zastosowaniu systemu Inverter, pompa HPI S dostosowuje moc w zależności od aktualnych potrzeb, co pozwala zaoszczędzić nawet 30% energii w porównaniu do tradycyjnych pomp ciepła. Ponadto urządzenie oferuje szeroki zakres mocy i działa efektywnie nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Natomiast modele odwracalne HPI S zapewniają zarówno ogrzewanie zimą, jak i chłodzenie latem, co jest istotne dla utrzymania komfortu gości hotelowych przez cały rok. Co więcej, możliwość zastosowania kaskady aż 8 pomp ciepła pozwala na elastyczne dostosowanie systemu do potrzeb dużego obiektu.

kaskada pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

Kaskady pomp ciepła – idealne rozwiązanie dla dużych obiektów

W Zielonym Kompleksie Dwór OSTOYA zainstalowano kaskadę składającą się z sześciu pomp ciepła HPI S o mocy 27 kW każda. Dodatkowo, w Budynku „B” zamontowano kaskadę złożoną z dwóch pomp ciepła HPI S o mocy 27 kW.

Kaskad pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

Instalacja kaskady pomp ciepła przynosi wiele korzyści, szczególnie w dużych obiektach, takich jak centrum konferencyjne połączone z hotelem i restauracją. Przede wszystkim pozwalają one na elastyczne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnych potrzeb budynku. Natomiast w przypadku awarii jednej z jednostek, pozostałe pompy mogą kontynuować pracę, zapewniając ciągłość ogrzewania i chłodzenia. Poza tym, system może optymalizować zużycie energii, co prowadzi do niższych bieżących kosztów. W rezultacie, instalacja kaskady pomp ciepła HPI S w Zielonym Kompleksie Dwór OSTOYA gwarantuje wysoki komfort termiczny, oszczędności energetyczne oraz niezawodność, co przekłada się na zadowolenie gości i korzyści dla środowiska.

kaskada pomp ciepła De Dietrich
fot. De Dietrich

O szczegółach dotyczących przebiegu instalacji kaskady pomp ciepła HPI S w Zielonym Kompleksie Dwór Ostoya przeczytasz tutaj: www.dedietrich.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *