6 powodów, dla których warto montować pompy ciepła polskiej marki Hewalex

Wybór odpowiednich technologii grzewczych to kluczowy element projektów instalacyjnych. Jest kilka ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem współpracy z producentem, by zapobiec sytuacjom, które mogłyby zrujnować opinię dobrego instalatora. W tym kontekście wybór producenta pomp ciepła jest decyzją szczególnie ważną. Niestety, wielki boom na te urządzenia dwa lata temu spowodował pojawienie się na rynku wielu „pseudospecjalistów”, którzy dość skutecznie wywołali wśród klientów obawy przed stosowaniem pomp ciepła w budynkach. Niewłaściwie dobrane pompy ciepła do wymagań budynków i rażące błędy montażowe spowodowały efekty odwrotne od tych, których spodziewali się użytkownicy. Zamiast ekologicznego i ekonomicznego ciepła w domu – wysokie rachunki i awarie urządzeń.

pompy ciepła Hewalex
fot.: Hewalex

Jako polski producent pomp ciepła jesteśmy świadomi, że rynek oczekuje od nas nie tylko niezawodnych urządzeń, ale także wsparcia w procesie sprzedaży, montażu i obsługi posprzedażowej naszych pomp ciepła. Solidna i rzetelna współpraca oraz wsparcie na różnych etapach realizacji instalacji u klientów to nasz standard w relacjach z instalatorami.

Zdalny nadzór producenta nad pompami ciepła

Pompy ciepła Hewalex są produkowane w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku. Opieramy się na sprawdzonych dostawcach podzespołów, a system do sterowania pracą pompy ciepła oraz automatyka zostały zaprojektowane i wdrożone przez naszych inżynierów w Dziale Konstrukcyjnym firmy Hewalex. Jako nieliczni zapewniamy oprogramowanie, które daje możliwość stałego monitoringu urządzeń przez producenta i zdalnej automatycznej diagnostyki. Codziennie otrzymujemy raporty dotyczące wszystkich pracujących pomp PCCO, które są na gwarancji i mają podłączenie z platformą ekontrol.pl. Gwarancja wynosi 5 lat, więc to dość długi okres specjalnej bezpłatnej ochrony. W raporcie uwzględnione są przede wszystkim kody błędów informujące o usterkach i błędach w pracy urządzeń – mówi Michał Gąsiorek, manager Działu Wsparcia Technicznego Hewalex – po analizie raportu, informacje o urządzeniach wymagających uwagi przekazujemy do Działu Serwisu, który kontaktuje się bezpośrednio z klientami. Czasami wystarczy, by użytkownik wyczyścił filtr, czasami niezbędna jest wizyta naszego serwisanta. To rozwiązanie daje użytkownikom naszych pomp ciepła pewność, że przez 5 lat użytkowania pompy ciepła są pod specjalną opieką producenta. Co więcej – po okresie gwarancji nadzór producencki można wydłużyć. Dzięki temu także instalatorzy, z którymi współpracujemy, a do których często bezpośrednio zgłaszają się klienci, mają pewność, że w razie jakichkolwiek problemów z instalacją, mają nasze wsparcie.

REKLAMA

Sterowanie i monitoring całej instalacji grzewczej budynku

Bardzo istotną funkcją pomp ciepła Hewalex jest możliwość sterowania i monitorowania nie tylko pracy pompy ciepła, ale całej instalacji grzewczej. Sterownik umiejscowiony w jednostce wewnętrznej pozwala na zarządzanie instalacją z poziomu sterownika lub, w przypadku podłączenia do internetu, za pośrednictwem platformy ekontrol.pl . Do realizacji tej funkcji nie jest wymagane żadne dodatkowe wyposażenie jednostki wewnętrznej.

Ekontrol – bezpieczeństwo i kontrola instalacji

Zdalny monitoring, nadzór nad pracą pompy ciepła oraz zarządzanie instalacją umożliwia platforma ekontrol.pl, do której dostęp ma każdy użytkownik urządzenia. Ekontrol to platforma odczytująca i zbierająca parametry pracy urządzeń i zapisująca je w bazie danych. Jako jedyna firma na rynku Hewalex wprowadził odczyty bieżących parametrów pracy urządzeń co około 1 minutę. W połączeniu z autorskimi algorytmami analizującymi pobierane dane, Ekontrol zapewnia realne wsparcie prawidłowego działania urządzeń i współpracujących z nimi instalacji.

pompy ciepła Hewalex
fot.: Hewalex

Narzędzie do prawidłowego doboru pompy ciepła

Informacji o tym, jak dobrać pompę ciepła do budynku jest na rynku sporo. Hewalex postawił na konkretne narzędzie online, które gwarantuje prawidłowy dobór mocy jednostki do budynku. Kalkulator PCCO jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich na stronie internetowej hewalex.pl. Kalkulator to ankieta zawierająca wiele pytań dotyczących parametrów budynku i instalacji grzewczej, ale, jak podkreślają inżynierowie z firmy Hewalex, tylko na podstawie szczegółowych danych, można odpowiednio dobrać pompę ciepła do budynku i uzyskać ekonomiczną i ekologiczną instalację grzewczą.

Szkolenia

Hewalex organizuje regularnie szkolenia techniczne online oraz warsztaty stacjonarne w swoim centrum szkoleniowym w Czechowicach- -Dziedzicach. Szkolenia są bezpłatne i zapewniają instalatorom sporą dawkę praktycznej wiedzy na temat technologii. Instalatorzy, którzy są zainteresowani także obsługą serwisową pomp ciepła, mogą zdobyć takie kompetencje na szkoleniu serwisowym i dołączyć do grupy autoryzowanych serwisantów.

Łatwy dostęp do produktów

Pompy ciepła marki Hewalex dostępne są w sklepie internetowym na hewalex. pl. Każdy instalator ma swoje konto i po zgłoszeniu się do regionalnego przedstawiciela otrzymuje indywidualne warunki sprzedaży.

Więcej informacji o pompach ciepła Hewalex
Hewalex.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *