Analizatory spalin – na co zwracać uwagę?

Dokładny analizator spalin to połowa sukcesu. Drugie 50% stanowi jego regularne i profesjonalne serwisowanie. Co jest istotne przy zakupie i eksploatacji tego typu urządzeń?

Analizator spalin BLUELYZER ST

Po pierwsze: urządzenie

Analizator spalin BLUELYZER ST to sprawdzone rozwiązanie w rodzinie przyrządów kontrolno-pomiarowych BlueLine AFRISO. Został on stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie serwisantów i jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie ich codziennej pracy. Kompaktowy, poręczny analizator pozwala określić podstawowe parametry gazów spalinowych. Umożliwia: pomiar O2, CO, ciśnienia, temperatury otoczenia oraz obliczenie stężenia CO2, sprawności kotła i parametru lambda. Może być stosowany przy uruchamianiu oraz bieżącej eksploatacji małych i średnich kotłów opalanych olejem lub gazem. Obsługiwany jest za pomocą 4 intuicyjnych klawiszy funkcyjnych zintegrowanych z klawiaturą, co czyni go odpornym na zapylenie i zabrudzenie. Kolorowy, podświetlany wyświetlacz TFT 2,8” o wysokim kontraście, ułatwia odczyt wskazań nawet w ciemnej kotłowni. System sterowania daje możliwość ustawienia alarmu dźwiękowego po przekroczeniu zadanych wartości granicznych, a tym samym szybką reakcję użytkownika na przekroczenie stężenia gazów mogących uszkodzić cele pomiarowe. Ryzyko zalania sensorów czy pompy, a w konsekwencji kosztowną naprawę – eliminuje zastosowana zewnętrzna pułapka kondensatu, której elementem jest zatrzymująca wilgoć wkładka teflonowa PTFE. W sytuacji, gdy obsługa analizatora spalin nie jest możliwa w standardowej pozycji, z pomocą przychodzi możliwość obrócenia ekranu o 180°. Dzięki systemowi autodiagnostyki można z wyprzedzeniem zaplanować serwis analizatora tak, by uniknąć konieczności wymiany sensora w okresie intensywnej pracy. Do urządzenia przy zakupie dodawana jest w pakiecie karta pamięci MicroSD, która pozwala na prostą archiwizację pomiarów i ich wydruk.

Bezpłatny poradnik eksploatacji analizatora można pobrać ze strony:
analizatory.pl/bluelyzer
Analizator spalin BLUELYZER ST

Po drugie: serwis

Każdy analizator spalin wraz z upływem czasu i liczbą dokonanych pomiarów zaczyna tracić swoją fabryczną dokładność. Zatem oczywistym jest fakt, że każdy analizator bez wyjątku, niezależnie od producenta, wymaga regularnych przeglądów serwisowych (nie tylko wtedy, gdy przestanie działać). To serwisant bierze odpowiedzialność za wykonywane pomiary, dlatego musi mieć pewność, że urządzenie zachowuje swoją dokładność. Zgodnie z dobrą praktyką w branży i zaleceniami producentów – tylko regularne badanie w autoryzowanym serwisie zapewni w 100% gwarancję sprawności i precyzji pomiarowej na długi czas. Firma AFRISO posiada własne laboratorium pomiarowe wyposażone w niezbędną aparaturę diagnostyczną i obsługiwane przez wykwalifikowanego serwisanta. Do kalibracji używane są wzorcowe gazy renomowanych firm. Po dokonaniu tego procesu klient otrzymuje certyfikat potwierdzający kalibrację.

REKLAMA


Rozwijając stale serwis urządzeń, firma AFRISO postanowiła jeszcze bardziej usprawnić cały proces i wprowadziła kilka udogodnień dla serwisantów: zgłoszenie serwisowe można wypełnić online – bez zbędnych dokumentów, wstępna wycena serwisu przedstawiana jest już na etapie rejestracji, a użytkownik nie ponosi kosztów transportu, które są po stronie AFRISO. Ponadto usługa działa w systemie „door-to-door”, co oznacza, że analizator zostaje odebrany przez kuriera ze wskazanego adresu i także na podany adres dostarczany jest po przeglądzie / naprawie. Zachowanie analizatora spalin BLUELYZER ST w dobrej kondycji przez 4 lata może kosztować tylko 465 zł.

Proces całej ścieżki serwisowej analizatora można pobrać ze strony:
analizatory.pl/bluelyzer.

Specyfikacja techniczna BLUELYZER ST

Przyrząd Analizator spalin BLUELYZER ST
Wymiary 144 x 67 x 37 mm
Wyświetlacz kolorowy TFT 2,8″
Zasilanie akumulator Li-Ion 1,8 Ah – ładowany w dowolnym momencie
Czas pracy do 12 godzin
Pamięć karta pamięci MicroSD (pojemność 2GB, w standardowej dostawie)
Interfejsy USB, port podczerwieni

Zakresy pomiarowe

Parametr / część Wartość / opis
O2 0 ÷ 21 obj. %
CO maksymalne 6 000 ppm
CO2 0 ÷ CO2max
Temperatura spalin 0°C ÷ 1000°C
Temperatura otoczenia -20°C ÷ 200°C

Więcej informacji o analizatorach i ich serwisie na stronie: analizatory.pl/bluelyzer.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *