Strażnik nieszczelności instalacji gazowej

Nawet drobna nieszczelność instalacji gazowej stanowi poważne zagrożenie dla jej użytkowników. Jak uchronić się przed niebezpieczeństwem w postaci ulatniającego się gazu?

Strażnik nieszczelności instalacji gazowej

Skuteczną pomoc zapewniają instalatorzy i certyfikowani serwisanci, a wraz z nimi niezbędne detektory gazowe. Jednym z takich wykrywaczy jest detektor GSP firmy AFRISO. Urządzenia umożliwiają wykrywanie nieszczelności oraz wycieków gazów instalacjach gazowych, gazomierzach, palnikach gazowych, zbiornikach z gazem czy rurociągach. Rozwiązania te kontrolują także szczelności połączeń gwintowanych rur gazowych. Detektory rozpoznają większość gazów wybuchowych (metan, propan, butan).

Dane techniczne

W detekcji przy rurach trudno dostępnych pomaga długa i elastyczna sonda pomiarowa. Kompaktowa konstrukcja urządzenia zapewnia bardzo dobry „uchwyt” i sprawną pracę w miejscach niezbyt nieporęcznych. Wyświetlacz z diodami LED, ułatwia natomiast odczyt w bardzo słabo doświetlonych pomieszczeniach. Urządzenie zapewnia dodatkowo dźwiękowy sygnał informujący o nawet niewielkim wycieku. Detektor jest wyposażony w odporną na zabrudzenia i pylenie klawiaturę. Zastosowana obudowa jest wytrzymała i solidna, a wydajny akumulator daje możliwość wielogodzinnego użytkowania.

Detektory gazu AFRISO posiadają certyfikaty zgodne z dyrektywami europejskimi i 36-miesięczną gwarancję.

Poprzedni artykułNowy wymiar ogrzewania – grzejniki kanałowe
Następny artykułAnalizatory spalin – na co zwracać uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj