Aquahome i Aquacarbon odkryciem roku 2011

Firma Viessmann Sp. z o. o. po raz kolejny została nagrodzona Laurem Konsumenta 2011. Godłem „Odkrycie roku” odznaczono stację uzdatniania wody Aquahome oraz filtr do wody Aquacarbon.

aquahomeViessmann

W wielu miejscach w Polsce woda wodociągowa jest twarda, zawiera związki wapnia i magnezu, które powodują osadzanie się kamienia na urządzeniach instalacji hydraulicznych. Dodatkowo w wodzie znajdują się także związki chloru, który jest niezbędny do dezynfekcji, ale posiada nieprzyjemny zapach. Dlatego też firma Viessmann wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadziła do swojej oferty nowoczesną stację do uzdatniania wody Aquahome oraz filtr Aquacarbon. Dzięki nim woda zostaje oczyszczona ze wszystkich niechcianych związków chemicznych, co znacznie podnosi jej jakość.

Viessmann - Stacja i Vitodens Viessmann – Stacja i Vitodens

Obydwa urządzenia już znalazły duże uznanie, zdobywając tytuł „Odkrycie Roku 2011” w prestiżowym konkursie Laur Konsumenta, który jest największym w Polsce sondażem popularności produktów i marek, w którym o przyznaniu nagrody decydują sami konsumenci. Za największą zaletę stacji Aquahome uznano oszczędność. W porównaniu z innymi urządzeniami służącymi do uzdatniania wody, zużywa ona o ok. 50% mniej materiałów eksploatacyjnych. To dzięki przeciwprądowemu systemowi regeneracji, pozwalającemu na oczyszczanie złoża zaczynając od pokładów zanieczyszczonych najbardziej, co skutkuje mniejszym zużyciem wody i soli do regeneracji. Stosując Aquahome zużycie detergentów zmniejsza się nawet o 60%, a dodatkowo spadają też koszty związane z ogrzewaniem i eksploatacją urządzeń AGD.

REKLAMA


Natomiast filtry Aquacarbon doskonale oczyszczają wodę do poziomu nawet 20 mikrometrów, dzięki czemu eliminują zapach chloru i zdecydowanie poprawiają jakość wody.

Źródło: Viessmann

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *