GRUNDFOS SOLOLIFT2 – kolejny poziom technologicznego rozwoju agregatów podnoszących ścieki

Zaprojektowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów. SOLOLIFT2, nowy typoszereg kompaktowych agregatów podnoszących ścieki firmy Grundfos, znakomicie ułatwia rozbudowę lub modernizację domowych instalacji kanalizacyjnych. Druga generacja agregatów podnoszących ścieki wyznacza nowe standardy niezawodności, przyjazności w zakresie obsługi serwisowej i łatwości wymiany.

Fot. 1. Pomieszczenie gospodarcze przed modernizacją (powyżej) i po adaptacji na łazienkę z wykorzystaniem SOLOLIFT2 (poniżej).

Nowy i ulepszony typoszereg kompaktowych agregatów podnoszących ścieki firmy Grundfos – SOLOLIFT2 – to oferta zaawansowanych technologicznie urządzeń opracowanych z myślą o codziennych wyzwaniach w eksploatacji domowych instalacji kanalizacyjnych. Kierownik produktu w firmie Grundfos Ralf Schomäcker wyjaśnia:
Większość dotychczasowych rozwiązań maceratorów – agregatów podnoszących wyposażonych w rozdrabniacz – nie dysponuje mocą wystarczającą, aby sprostać wymaganiom klientów. To skłoniło nas do opracowania naprawdę profesjonalnego rozwiązania, które bez trudu poradzi sobie z papierem toaletowym i przypadkowo trafiającymi do muszli WC higienicznymi produktami dla kobiet. Jednak nawet najlepszy rozdrabniacz może ulec zablokowaniu przez “niedozwolone” rzeczy i dlatego konieczne jest zapewnienie możliwości szybkiego, łatwego i czystego przeprowadzania obsługi serwisowej i ewentualnych napraw. Tradycyjne maceratory wymagają skomplikowanego demontażu i opróżnienia urządzenia przed czynnościami serwisowymi. Natomiast w przypadku nowego SOLOLIFT2 wszystko pozostaje po prostu na miejscu. Wystarczy zdjąć pokrywę, aby od razu uzyskać “czysty” dostęp do wszystkich części. Nawet wymiana całego urządzenia przestała być problemem, ponieważ żadne dodatkowe prace przy orurowaniu nie są potrzebne.

Fot. 1. Pomieszczenie gospodarcze przed modernizacją (powyżej) i po adaptacji na łazienkę z wykorzystaniem SOLOLIFT2 (poniżej).Fot. 1. Pomieszczenie gospodarcze przed modernizacją (powyżej) i po adaptacji na łazienkę z wykorzystaniem SOLOLIFT2 (poniżej).

Zaprojektowane dla instalatorów

Projektanci SOLOLIFT2 pomyśleli o instalatorach. Przed przystąpieniem do opracowywania nowego projektu firma Grundfos zapytała większą liczbę instalatorów z różnych krajów o ich potrzeby i oczekiwania w stosunku do nowego typoszeregu produktów. Wszyscy oni zgadzali się co do tego, że największe problemy związane z agregatami podnoszącymi ścieki to kłopotliwe przywracanie sprawności po zatkaniu względnie zablokowaniu agregatu oraz ogólny stopień trudności obsługi serwisowej. Te opinie zostały uwzględnione i agregaty SOLOLIFT2 stały się urządzeniami tak niezawodnymi i tak przyjaznymi podczas czynności serwisowych, jak to tylko jest możliwe, od samoczyszczącej się konstrukcji po innowacyjną kartę obwodu drukowanego PCB sygnalizacji alarmowej „plug & go” instalowaną w sposób podobny do przyłączania pamięci USB.

Rozwiązanie o zwiększonej niezawodności i zwiększające wartość dodaną

Typoszereg SOLOLIFT2 zaprojektowano specjalnie do pompowania ścieków w gospodarstwach domowych, a także ścieków szarych w budynkach użyteczności publicznej i w obiektach komercyjnych. Urządzenia tego typoszeregu mogą znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie grawitacyjne odprowadzanie ścieków do kanalizacji nie jest możliwe.

Dzięki swojej niezależności od pionów kanalizacyjnych SOLOLIFT2 zapewnia absolutną elastyczność i całkowitą swobodę wyboru miejsca instalacji urządzeń sanitarnych. Ponieważ nie trzeba układać dodatkowych rur, koszty modernizacji lub rozbudowy dla użytkownika końcowego są niższe. Wszystko, czego potrzeba, to rura wyjściowa o grubości kciuka i zasilanie elektryczne. SOLOLIFT2 może zwiększyć wartość domu użytkownika końcowego, który może zainstalować nową łazienkę lub urządzić pomieszczenie gospodarcze – gdzie tylko zechce – kończy Ralf Schomäcker.

Agregaty SOLOLIFT2 zostały zaprezentowane na targach ISH we Frankfurcie w marcu 2011 r. W Polsce będą dostępne w sprzedaży w drugiej połowie 2011 roku.

Fot. 2. Typoszereg SOLOLIFT2Fot. 2. Typoszereg SOLOLIFT2

Charakterystyka SOLOLIFT2

SOLOLIFT2 to nowy typoszereg produktów Grundfos SOLOLIFT, który został zaprojektowany przez profesjonalistów dla profesjonalistów.

  • Agregaty SOLOLIT2 są przeznaczone do pompowania ścieków w domach prywatnych (wersje WC) oraz w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych (C-3 i D-2). Charakteryzują się one niezawodnością, łatwością obsługi serwisowej i małym zakresem koniecznej konserwacji.
  • Agregaty SOLOLIFT2 mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie grawitacyjne odprowadzanie ścieków bezpośrednio do kanalizacji nie jest możliwe.
  • Typoszereg SOLOLIFT2 obejmuje pięć wariantów zarówno do ścieków szarych, jak i do ścieków czarnych (WC-1, WC-3, CWC-3, C-3 i D-2). Wszystkie modele działają automatycznie i są mocnymi konstrukcjami o kompaktowych wymiarach.
  • Pompy do ścieków szarych są wyposażone w specjalne wirniki typu vortex, a agregaty podnoszące do WC dysponują wysokowydajnymi rozdrabniaczami.
  • Pięć nowych wariantów zastępuje siedem dotychczasowych wariantów typoszeregu SOLOLIFT+ i wiele innych równorzędnych modeli.

Pięć nowych wariantów SOLOLIFT2

  • SOLOLIFT2 WC-1: do WC i umywalek
  • SOLOLIFT2 WC-3: do WC, natrysków, umywalek i bidetów
  • SOLOLIFT2 CWC-3: specjalny płaski model do instalacji w zabudowie podtynkowej, do naściennych muszli WC, natrysków, umywalek i bidetów
  • SOLOLIFT2 C-3: do natrysków, umywalek, pralek i zmywarek (także w wykonaniach przemysłowych), zlewów kuchennych i wanien; wariant odporny na działanie gorącej wody o temperaturach do 90°C
  • SOLOLIFT2 D-2: do natrysków i umywalek

www.grundfos.pl

–>

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *