Armatura na podczerwień SCHELL GRANDIS E – bezdotykowa higiena w kuchni

Armatury na podczerwień znajdują coraz szersze zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym. Ich rosnąca popularność wynika z rosnącej świadomości ekologicznej, a także przyczyn ekonomicznych. W porównaniu z bateriami jednouchwytowymi pozwalają one zaoszczędzić nawet 65% wody. Wraz z wprowadzeniem armatury SCHELL GRANDIS E wszystkie zalety rozwiązań na podczerwień można zużytkować także w kuchni.

Armatura na podczerwień SCHELL GRANDIS E - bezdotykowa higiena w kuchni
Bateria zlewozmywakowa SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania Foto: SCHELL

Nowoczesne pomieszczenia kuchenne są planowane zgodnie z zasadami ergonomii. Wszelkie meble, urządzenia i przybory muszą tworzyć swoistego rodzaju „pas transmisyjny”, który pozwala na sprawne przygotowywanie posiłków. Centralnym punktem kuchni jest zlew, który służy nie tylko do mycia produktów spożywczych czy naczyń, ale też pomaga we wszelkich pracach porządkowych. Wszystkie te czynności wykonywane codziennie wymagają zużycia sporych ilości wody, a jednocześnie stanowią solidny sprawdzian dla armatury wodnej. Baterie kuchenne, zwłaszcza te intensywnie użytkowane, powinny być maksymalnie trwałe, ułatwiać pracę i czynić ją bezpieczniejszą, a jednocześnie zapewniać oszczędne zużycie wody. Z myślą o nowoczesnych kuchennych projektach powstała bateria SCHELL GRANDIS E z dwoma trybami uruchamiania – bezdotykowym, na fotokomórkę oraz tradycyjnym.

Armatura do domu i lokalu gastronomicznego

Baterie kuchenne powinny być przede wszystkim intuicyjne w obsłudze. Najlepiej, jeśli ich konstrukcja i funkcje pozwalają na sprawne wykonywanie różnorodnych czynności związanych z przygotowaniem posiłków czy pracami porządkowymi. Koniecznym wymogiem, jaki muszą spełnić zwłaszcza teraz punkty gastronomiczne, jest zachowanie sterylnej czystości. Wszystkim tym wyzwaniom sprosta wszechstronna bateria SCHELL GRANDIS E. Aby umyć ręce czy przepłukać warzywa lub owoce, wystarczy zbliżyć je do sensora podczerwieni, a bateria automatycznie otworzy dopływ wody. Fabryczny czas wypływu wynosi 15 sekund, jednak parametr ten można regulować w szerokim zakresie nawet od 1 do aż 600 sekund. Baterię można ponadto w każdej chwili zamknąć, ponownie zbliżając dłoń do czujnika. Elektroniczny tryb uruchamiania pozwala na zachowanie higieny oraz czystości w miejscu pracy, gdyż znika konieczność dotykania korpusu np. brudnymi rękami. Dzięki temu łatwiej zapobiec rozwojowi drobnoustrojów na jej powierzchni. Ręczny tryb uruchamiania za pomocą uchwytu może być natomiast przydatny podczas czynności wymagających długiego i ciągłego wypływu wody, jak np. napełnianie wiadra. Wysoka wylewka z regulowanym kątem obrotu gwarantuje wygodne korzystanie z armatury. Wszystko to powoduje, że bezdotykowa bateria SCHELL GRANDIS E usprawnia pracę w kuchni, a jednocześnie zapewnia czystość, komfort i bezpieczeństwo sanitarne na najwyższym poziomie.

REKLAMA

Armatura na podczerwień SCHELL GRANDIS E - bezdotykowa higiena w kuchni
Design i ekonomika to cechy wyróżniające GRANDIS E Foto: SCHELL

Bezpieczeństwo i ekonomika na co dzień

Długa żywotność oraz oszczędne zużycie wody to cechy, jakich wymaga się od baterii kuchennych zwłaszcza w miejscach, gdzie są one szczególnie intensywnie użytkowane. Bateria SCHELL GRANDIS E została wyposażona w trwały ceramiczny wkład i filtry o dokładności 250 µm, które zapobiegają przedostawianiu się zanieczyszczeń do mechanizmu. W rozwiązaniu położono ponadto duży nacisk na oszczędność wody – maksymalny przepływ, który w trybie elektronicznym wynosi 8,5 l/min, można w razie potrzeby ograniczyć nawet do 4,5 l/min, co odpowiada restrykcyjnym wymaganiom stawianym w programie certyfikacji LEED. Armatura posiada ponadto inteligentne funkcje, które gwarantują optymalną higienę instalacji. Program antystagnacyjny przepłukuje ją po dłuższej przerwie w używaniu, ograniczając rozwój potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów w stojącej wodzie. Wszystkie parametry pracy baterii, jak czas, objętość wypływu wody czy częstotliwość przepłukiwań można ustawić ręcznie lub za pośrednictwem oprogramowania SWS na smartfonie czy innym urządzeniu mobilnym. Armatura może być zasilana sieciowo lub na baterie alkaliczne 6 A, dzięki czemu jej montaż nie wymaga ingerencji w istniejącą instalację elektryczną.

Armatura na podczerwień SCHELL GRANDIS E - bezdotykowa higiena w kuchni
Bateria SCHELL GRANDIS E imponuje swoim wyglądem Fot. SCHELL

Więcej informacji
https://www.schell.eu/polska-pl/produkty/umywalka/armatury-kuchenne/grandis.html

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *