Bezpieczeństwo Twojego domu – jakich błędów unikać?

Ilość produktów i systemów antywłamaniowych dostępnych na rynku jest obecnie większa niż kiedykolwiek wcześniej. Które z nich zasługują na Twoją uwagę? Jak uniknąć błędów podczas planowania bezpieczeństwa domu? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz. Zostań z nami!

Bezpieczeństwo Twojego domu – jakich błędów unikać?

Niekompletne zabezpieczenia

Pełne bezpieczeństwo domu można osiągnąć wyłącznie dzięki połączeniu wielu rozwiązań w spójną całość. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli nieruchomości jest wybiórcze działanie. Nawet najlepsza wkładka bębenkowa ASSA ABLOY, drzwi antywłamaniowe i monitoring nie ochronią Cię przed złodziejem, jeśli ułatwisz mu dostęp do budynku w inny sposób. Z tego względu warto zadbać o bezpieczeństwo wszystkich elementów domu i podwórka.

Choć włamywacze z reguły obierają sobie za cel drzwi wejściowe, możliwości jest znacznie więcej. Złodzieje często wchodzą do domów także przez okna, garaże, piwnice, drzwi balkonowe oraz dodatkowe drzwi znajdujące się w bryłach budynków. Co więcej, wielu przestępców obserwuje interesujące ich obiekty na długo przed przeprowadzeniem włamania.

REKLAMA

Błędny dobór rozwiązań

Nie wszystkie rozwiązania antywłamaniowe sprawdzają się w każdym domu. Wybór systemów i produktów chroniących przed włamaniami zależy od parametrów budynku oraz charakteru okolicy. Jeśli nie jesteś pewien, jak zabezpieczyć swój dom, poradź się kogoś, kto posiada większą wiedzę w tym zakresie.

Poza tym warto pamiętać, że wykorzystanie wielu rozwiązań nie musi gwarantować skuteczności. Aby zabezpieczyć budynek, należy dobrać produkty oraz systemy, które uniemożliwią potencjalnemu złodziejowi wykorzystanie jego najsłabszych punktów. Każdy obiekt jest inny, co warto mieć na uwadze podczas wybierania rozwiązań antywłamaniowych.

Im wcześniej, tym lepiej

Niektóre budynki łatwiej jest zabezpieczyć ze względu na ich parametry oraz lokalizację. Jeśli zależy Ci więc na wysokim standardzie, miej to na uwadze już na etapie budowy lub zakupu obiektu. Decydując się na postawienie domu od podstaw, przedyskutuj kwestię bezpieczeństwa z architektem. 

Poza budynkiem samym w sobie warto zwrócić uwagę także na aranżację podwórka, oświetlenie, rozmieszczenie kamer oraz inne aspekty wykorzystania przestrzeni. Również wybór okolicy pod działkę ma ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa. Zasłonięte i oddalone od innych zabudowań miejsca sprzyjają złodziejom. Choć bliska obecność sąsiadów ma minusy, znacznie zmniejsza ona ryzyko pojawienia się nieproszonych gości.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa stojącego domu jest również możliwe. Rzecz jasna w przypadku już istniejących obiektów zakres możliwych kroków bywa ograniczony. W większości sytuacji nie stanowi to jednak problemu. Z reguły wymiana drzwi, zamków oraz okien wystarcza, aby skutecznie zabezpieczyć budynek przed włamaniem. Oczywiście prace tego typu wiążą się z wydatkami. Warto jednak potraktować je jako mądrą inwestycję w przyszłość. Bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich jest bezcenne!

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *