Bezpłatne szkolenie z odnawialnych źródeł energii 9 października 2012r.

Firma Atlantic Polska sp. z o. o. organizuje w tym roku cykl comiesięcznych szkoleń dotyczących odnawialnych źródeł energii. 9 października w siedzibie firmy przy ul. Płochocińskiej 99a w Warszawie odbędzie się drugie szkolenie po wakacjach.

Tematyką szkoleń objęte są pompy ciepła typu powietrze-woda, termodynamiczne ogrzewacze wody z wbudowaną pompą ciepła oraz systemy solarne. Szkolenia są bezpłatne. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do kontaktu ze Sławomirem Rostkowskim (Dział Techniczny), tel. 0-22 487 50 76, serwis@atlantic-polska.pl.

W części dotyczącej pomp ciepła typu powietrze/woda będzie mowa np. o współczynniku wydajności tzw. COP, który określa koszt eksploatacji oraz sprawność urządzenia. Ów współczynnik mówi nam, jaki procent dostarczonego przez pompę ciepła pochodzi z energii odnawialnej, a jaki stanowi koszt zużytej energii elektrycznej. Na szkoleniu będzie można zasięgnąć informacji nt. termodynamicznych zasobników c.w.u. z wbudowaną pompą ciepła, które są przeznaczone do instalacji w garażu czy piwnicy, a nie na zewnątrz domu, czym różnią się od klasycznych pomp ciepła. Ostatnim działem tematycznym poruszanym na szkoleniu 9 października 2012 r. w siedzibie Atlantic Polska sp. z o. o. będą kolektory słoneczne. Zestawy solarne mogą pokryć ok. 70% rocznego zapotrzebowania na energię niezbędną do podgrzania ciepłej wody w gospodarstwie domowym. Warto jednak zauważyć, że warunki atmosferyczne w Polsce pozwalają na efektywne wykorzystanie kolektorów jedynie w instalacji ciepłej wody użytkowej (tylko ok. 7% inwestycji w kolektory słoneczne w Polsce posiada kolektory przyłączone do instalacji C.O.). Na spotkaniu będzie można zapytać o 45% dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na takie urządzenia (ostatnio podjęto decyzję o przedłużeniu programu dopłat z końca 2013 r. na koniec 2014 r. !).

REKLAMA


Źródło: Atlantic Polska

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze