BLUELYZER ST – gruntowna zmiana w świecie analizatorów AFRISO

Producenci kotłów gazowych i olejowych kładą szczególny nacisk na to, aby ich produkty charakteryzowały się wysoką sprawnością przy możliwie najmniejszym zużyciu paliwa i minimalnej emisji substancji szkodliwych do środowiska. Aby palnik kotła pracował właściwie, wymagane jest właściwe ustawienie parametrów jego pracy w oparciu o analizę spalin powstających w procesie spalania. Jest to niezmiernie istotne podczas pierwszego uruchomienia kotła oraz podczas każdego corocznego przeglądu.

Aby przeprowadzić analizę składu spalin niezbędne jest odpowiednie urządzenie. Nowy analizator spalin BLUELYZER ST jest nowoczesnym przyrządem pomiarowym, który łączy w sobie łatwość obsługi z wyposażeniem i funkcjami dopasowanymi do prowadzenia podstawowych analiz procesów spalania, czyni to niego idealne urządzenie dla każdego serwisanta i instalatora. Analizator spalin BLUELYZER ST przeznaczony jest do pomiaru parametrów gazów spalinowych w małych i średnich kotłach opalanych olejem lub gazem wyposażonych w standardowe i modulowane palniki.

Analizator BLUELYZER ST umożliwia także dokładną kalkulację wartości eta (sprawność kotła powyżej 100%) dla wszystkich kotłów kondensacyjnych oraz umożliwia pomiar ciągu kominowego. Analizator jest wyposażony w duży kolorowy, podświetlany wyświetlacz TFT, wytrzymałą obudowę oraz gumowe etui ochronne z magnesami, na tle konkurencyjnych urządzeń wyróżnia się kompaktowym rozmiarem (143 × 66 × 37 mm!). Jest obsługiwany z wykorzystaniem odpornej na zapylenie i zabrudzenie klawiatury. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 klawiszy funkcyjnych i w pełni spolszczonemu menu obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Konstrukcja przewiduje możliwość montażu dwóch sensorów elektrochemicznych – O2 i CO. Ich zastosowanie umożliwia określenie parametrów spalin takich jak: stężenie O2, stężenie CO i CO2, parametru lambda oraz sprawności kotła. Urządzenie mierzy także temperaturę spalin i temperaturę otoczenia. Analizator AFRISO posiada także dodatkowe, użyteczne funkcje:

REKLAMA


1. Alarm dźwiękowy po przekroczeniu wartości granicznych – system sterowania daje możliwość ustawienia stężenia CO przy którym wzbudza się alarm dźwiękowy. Umożliwia to szybką reakcję na przekroczenie dopuszczalnych wartości stężenia CO w spalinach, co w konsekwencji zabezpiecza sensor przed uszkodzeniem,

2. Zapis pomiarów na karcie pamięci MicroSD – zapewnia to niezależny system zapisu danych oraz umożliwia wydruk protokołów z pomiaru z wykorzystaniem komputera i standardowej drukarki biurowej. Możliwy jest również eksport raportu z analizy spalin do pliku pdf i wysłanie go klientowi w formie elektronicznej.

3. Pomiar CO w otoczeniu – daje gwarancję bezpieczeństwa podczas pracy w kotłowni,

4. Autodiagnostyka sensorów – oprogramowanie analizatora umożliwia bieżącą kontrolę stanu sensorów. Dzięki temu można z wyprzedzeniem zaplanować przegląd analizatora i nie być zmuszonym do wymiany sensora podczas sezonu serwisowego,

5. Pomiar ciągu kominowego (opcja).

Analizator spalin BLUELYZER ST posiada wytrzymały akumulator Li-Ion o pojemności 1,8 Ah, umożliwiający pracę do 12 godzin. System sterowania analizatorem wyposażony jest fabrycznie w program analizujący w sposób ciągły stan akumulatora oraz sterującego procesem ładowania. Dzięki temu możliwe jest doładowywanie akumulatora bez ryzyka utraty jego wytrzymałości. Połączenie z dedykowaną drukarką przenośną realizowane jest przez port podczerwieni. Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że najnowszy analizator spalin BLUELYZER ST można śmiało określić mianem urządzenia idealnie dopasowanego do potrzeb serwisów najpopularniejszych kotłów. Nie można także nie wspomnieć o atrakcyjnej cenie – już za 550 euro można stać się posiadaczem w pełni wyposażonego urządzenia. Dzięki tym zmianom analizatory spalin AFRISO pozostały znakomite jak zawsze, a stały się dostępne jak nigdy dotąd.

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *