Hydranty wewnętrzne SLIM GREEN

GRAS od 27 lat zajmuje się produkcją sprzętu przeciwpożarowego oraz ratownictwa, przede wszystkim w produkcją hydrantów wewnętrznych przeciwpożarowych DN19, DN25, DN33, DN52. Wszystkie hydranty produkowane są zgodnie z Europejską Normą EN671 oraz posiadają certyfikaty zgodności EC(CE) wydane przez CNBOP w Józefowie k. Warszawy. Proces projektowania i produkcji oparty jest o wdrożony i udokumentowany system zapewnienia jakości ISO 9001:2008.

Technologia prosto z automotive

Model SLIM wprowadził na rynek innowacyjne i nieznane dotychczas rozwiązania techniczne w hydrantach wewnętrznych. Materiał, z którego została wykonana szafa, to stal wysokowytrzymała, cynkowana ogniowo – gwarantująca najwyższy poziom zabezpieczenia antykorozyjnego. Minimalna grubość cynku na jedną stronę wynosi 7 μm. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym jest powłoka lakiernicza o grubości min. 80 μm – farba proszkowa poliestrowa do zastosowań zewnętrznych i przemysłowych odporna na promienie UV. Identyczna stal używana jest w przemyśle motoryzacyjnym dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów poprzez pochłanianie energii zderzenia. Granica plastyczności Re materiału hydrantu SLIM, to aż 800 MPa w porównaniu do stali zwykłej, gdzie granica plastyczności dochodzi tylko do 250 MPa. To właśnie dzięki tym właściwościom produkty GRAS są lżejsze oraz mają zmniejszone gabaryty.

Innowacja w instalacji

Różne warianty podłączenia instalacji wodnej.

Głębokość hydrantu została zredukowana do 180 mm dając większą swobodę w projektowaniu ścianek działowych, instalacji i łatwości montażu. Jest to jedyna tego typu konstrukcja z zachowaniem wychylnego zwijadła na ramieniu zgodna z EN-671. SLIM posiada konstrukcję natynkową oraz podtynkową w jednym. W standardzie wyposażony jest w ramki maskujące. Korpus posiada otwory z plastycznie formowanym gwintem co pozwala na szybki i prosty montaż ramek, zmieniając w ten sposób hydrant natynkowy w wersję podtynkową. Wszelkie nierówności ścian mogą być redukowane przy pomocy wcięć regulacyjnych ramek. Instalacja zasilania wodnego hydrantu SLIM jest wyjątkowo komfortowa poprzez zastosowanie 6 gotowych otworów: w bokach, ścianie tylnej i górnej szafy hydrantowej. Może być on zasilany z boku, z tyłu i z góry. Każdy otwór zaślepiony jest gotową do wyłamania metalową pokrywą – instalator sam decyduje o stronie podłączenia. Natomiast korpus szafy przygotowany jest na montaż drzwi w dwóch kierunkach: prawym i lewym. Zmiana kierunku otwarcia zależna jest tylko od preferencji użytkownika i warunków instalacji. Hydranty SLIM wyposażone zostały w zamek Uniwersalny. Zamek posiada pleksiglasową pokrywę, którą można wyłamać w razie potrzeby otwarcia hydrantu lub otwierany jest kluczem w celu serwisu urządzenia. Korpus zamka wykonany jest z materiału wytrzymałego na uderzenia i zarysowania. Bez względu na konfigurację instalacji hydrantu zamek zawsze pozostaje w tej samej pozycji.

REKLAMA


GREEN

Zamiana wersji natynkowej hydrantu SLIM GREEN w wersję wnękową.

Stal, z jakiej produkowane są hydranty SLIM GREEN pochodzi z huty o niskiej emisji dwutlenku węgla. Przy produkcji zwykłej stali emitowane jest do atmosfery 1,8 – 2,8 tony CO2 na 1 tonę stali, natomiast przy produkcji materiału, którego używa GRAS, emitowane jest do 1,5 tony CO2!

Gwarancja

Dzięki zastosowaniu opisanych technologii i materiałów firma GRAS udziela 25 lat gwarancji na perforację blachy w hydrantach SLIM GREEN. Jest to najdłuższa gwarancja na rynku na hydranty wewnętrzne przeciwpożarowe, które zostały poparte wieloletnimi badaniami materiałów używanych do produkcji. Instalując hydrant GRAS masz gwarancję niezawodności jego działania, najwyższej jakości i wydajności zgodnej z obowiązującymi normami.

Więcej informacji na www.gras.pl.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *