Bosch wspiera projektantów systemów sygnalizacji pożaru

Na początku listopada w Centrum Naukowo–Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP) odbyła się kolejna edycja szkolenia dla projektantów, instalatorów i konserwatorów systemów sygnalizacji pożaru. Wzięło w niej udział ponad czterdzieści osób.

Szkolenia organizowane są od około pięciu lat przez Państwowy Instytut Badawczy CNBOP i są skierowane do osób świadczących usługi w obszarze zabezpieczeń przeciwpożarowych. Szkolenie trwa cztery dni i składa się z wykładów, których tematyka obejmuje aspekty prawne, wytyczne projektowania, instalowania i konserwacji systemów oraz warsztatów praktycznych. Podczas części praktycznej uczestnicy mogą zobaczyć, jak wygląda programowanie centrali, a chętni mogą ją też samodzielnie zaprogramować. Szkolenie kończy egzamin, a jego pozytywny wynik uprawnia do otrzymania certyfikatu kwalifikacji. Wśród prowadzących szkolenie byli eksperci ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i firmy Bosch.

– Na tegorocznym szkoleniu zaprezentowaliśmy jedno z narzędzi wspierających projektantów w przygotowaniu projektów i wycen program Planning Tool. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z narzędziem również na warsztatach praktycznych, gdzie w ramach ćwiczeń przygotowywali w grupach opis projektu, wycenę, schemat blokowy, dzięki czemu mogli sami przekonać się jaką rolę narzędzie to może odegrać w ich codziennej pracy – mówi Monika Kołodziejczyk z Bosch Security Systems.

REKLAMA


W tym roku, na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO CNBOP otrzymał „Złoty Medal SAWO” w kategorii „Edukacja i prewencja” za szkolenia dla projektantów, instalatorów i konserwatorów Systemów Sygnalizacji Pożaru. Nagrodę przyznał Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Współpraca z firmami projektowymi i indywidualnymi projektantami systemów bezpieczeństwa należy do jednych z kluczowych zadań Bosch Security Systems. Projektanci mogą liczyć na szeroki zakres doradztwa technicznego począwszy od etapu koncepcji, aż do fazy wykonawczej projektu. Bosch od lat zwraca uwagę na proces przekazywania wiedzy projektantom i firmom partnerskim tak, aby mogli oni tworząc koncepcję zabezpieczenia obiektów wykorzystać najnowsze rozwiązania. Oprócz szkoleń i doradztwa technicznego Bosch oferuje także darmowy dostęp do aktualnych materiałów ułatwiających prace projektowe. Wszystkim zainteresowanym projektantom polecamy wizytę na stronie internetowej www.boschsecuritysystems.pl, gdzie znajdują się przydatne narzędzia projektowe dla każdej grupy produktów z oferty firmy Bosch.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *