Nowy zestaw Panasonic AHU do współpracy z centralami wentylacyjnymi

Panasonic wprowadził nowy zestaw AHU, który pozwala na integrowanie urządzeń z linii ECOi, GHP i PACi z wymiennikami ciepła w centralach wentylacyjnych. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o budynkach biurowych, hotelach, restauracjach i innych dużych obiektach, w których do zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza stosuje się centrale wentylacyjne.

Dla systemów VRF dostępne są dwa moduły umożliwiające współpracę z wymiennikami o maksymalnej wydajności 28 kW i 56 kW, które są kompatybilne z jednostkami zewnętrznymi Panasonic serii VRF ECOi 6N oraz gazowymi pompami ciepła (GHP). Rozwiązanie może być stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, zapewniając jednoczesną klimatyzację oraz oczyszczanie powietrza.

Zestaw AHU do współpracy z wymiennikami w centralach wentylacyjnych składa się ze skrzynki sterującej, zawierającej układ sterowania PCB, elektronicznego zaworu rozprężnego wraz ze sterownikiem (dla ECOi i GHP), oraz 4 czujników temperatury (2 dla pomiaru temperatury czynnika chłodniczego i 2 dla pomiaru temperatury powietrza). Może być on uzupełniony o sterownik przewodowy, który umożliwia włączanie i wyłączanie urządzenia, wybór trybu pracy oraz ustawienie pożądanej temperatury.

REKLAMA


„Zestaw AHU pozwala projektantom, instalatorom oraz administratorom budynków na sprawne zintegrowanie urządzeń klimatyzacyjnych w obiekcie oraz wygodne sterowanie nimi. Dzięki niemu chłodnice i nagrzewnice w centralach wentylacyjnych mogą być teraz zasilane przez najbardziej efektywne urządzenia dostępne na rynku – agregaty systemu VRF, zarówno ECOi, jak i ECOg (GHP), oraz wszystkie agregaty systemu PACi. W efekcie uzyskuje się nie tylko pełną kontrolę nad właściwościami powietrza, ale także nad kosztami pracy systemu.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.
Dodatkowo, projektowanie układów z zestawem AHU jest teraz łatwiejsze dzięki nowemu oprogramowaniu Advanced VRF Designer, które posiada funkcję doboru konstrukcji wymiennika do posiadanych agregatów. Aplikacja jest dostępna do pobrania na stronie: www.panasonicproclub.com

www.panasonic.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze