Centrale wentylacyjne Ostberg w ofercie Iglotech

Od czerwca firma Iglotech rozpoczęła współpracę ze szwedzką firmą Ostberg w zakresie dystrybucji central rekuperacyjnych Heru z obrotowym wymiennikiem ciepła oraz wentylatorów dachowych.

centrale wentylacyjne ostberg w ofercie iglotech - Centrale wentylacyjne Ostberg w ofercie IglotechFot. Fotolia

Centrale wentylacyjne Heru służą do nawiewu i wywiewu powietrza z możliwością odzysku ciepła do 84%. Zaletą zastosowania tego typu wymiennika jest brak potrzeby odmrażania i odsączania wody skondensowanej. Dodatkowo wymiennik może automatycznie mieszać chłodne powietrze nocne z powietrzem dziennym w okresie letnim co znacznie poprawia komfort snu. Centrale wentylacyjne Heru pozwalają obniżyć koszty zużycia energii. Urządzenia dostępne są z silnikami EC i standardowymi AC. Zastosowanie silników EC zmniejsza koszty o 50% w porównaniu z silnikami konwencjonalnymi. Najwyższa jakość wykonania central została potwierdzona przez Szwedzki Instytut Testów i Badań.
Dostępne są dwa modele urządzeń Heru: centrale pionowe Heru T z podłączeniem górnym i centrale poziome Heru S z podłączeniem bocznym. Centrale posiadają wydajność do 600 m3/h (0,18 m3/s).
Łatwa obsługa central odbywa się przy użyciu pilota, który działa do 50 metrów od urządzenia. Pilot steruje pracą centrali poprzez uruchomienie żądanych parametrów, monitoruje status urządzenia oraz wskazuje alarmy w przypadku nieprawidłowej pracy urządzenia.

centrale wentylacyjne ostberg w ofercie iglotech 1 - Centrale wentylacyjne Ostberg w ofercie Iglotechcentrale wentylacyjne ostberg w ofercie iglotech 2 - Centrale wentylacyjne Ostberg w ofercie IglotechFOT. 1. Centrale wentylacyjne: Heru S (wyżej) oraz Heru T.

Centrale wentylacyjne Heru są łatwe w montażu, serwisie i utrzymaniu, dzięki czemu są praktycznie bezobsługowe. Wykonane są ze stali ocynkowanej, a zastosowanie dodatkowej izolacji (centrala Heru T) w postaci 50 mm warstwy wełny mineralnej pozwala na instalowanie urządzeń zarówno w pomieszczeniach ciepłych jak i zimnych. W urządzeniach zastosowano filtry klasy F7 (Heru S posiada 2 filtry rękawowe, a Heru T jednorazowe sztywne filtry), które wymieniane są w momencie pojawienia się alarmu na pilocie.. Centrale posiadają dwa wentylatory promieniowe połączone tak zwane szybkim połączeniem, które łatwo można usunąć w celu czyszczenia. Istnieje również możliwość czyszczenia wymiennika.
Największą zaletą central wentylacyjnych Heru jest ich długa żywotność. Firma AB C.A. Ostberg była pierwszą firmą w Europie rozwijającą małe centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem doskonale zna potrzeby klientów i sposób wykonania najlepszych produktów. Firma stosuje wysoką jakość komponentów gwarantujących bezawaryjną pracę przez wiele lat.
Departament Energii szwedzkiego rządu wybrał Heru jako zwycięzcę w ogólnokrajowym konkursie na najlepszą centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła.
Ostberg jest także światowym liderem w produkcji wentylatorów. W ofercie Iglotech znajdują się wentylatory dachowe TCK, TKS o wydajności od 306 do 1116 m3/h oraz TKV/TKH o wydajności od 374 do 12 369 m3/h. Wylot z wentylatorów TCK i TKS jest poziomy, natomiast z wentylatora TKV/TKH wylot jest pionowy.

Szczegółowe informacje dotyczące pełnej oferty dostępne są na oddziałach Iglotech oraz u Partnerów Handlowych Iglotech Partner.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.iglotech.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here