Ciche i wielofunkcyjne centrale wentylacyjne Ekozefir

W poszukiwaniu odpowiedniej centrali dla klienta indywidualnego bardzo ważne jest uwzględnienie jego potrzeb. Dlatego też producenci prześcigają się w stosowaniu w swoich urządzeniach rozmaitych udogodnień. Tak też jest z centralami wentylacyjnymi polskiej firmy Ekozefir.

Ekozefir - centrale wentylacyjne
Ekozefir – centrale wentylacyjne

Seria Homeline 2 – w domowym zaciszu

Jedną z największych obaw klientów indywidualnych, którzy pragną wyposażyć swój dom w efektywną wentylację, jest hałas generowany przez centralę. Konieczność spędzania czasu ze zbyt głośnym urządzeniem może bardzo uprzykrzyć życie mieszkańcom. Dlatego właśnie w centralach z serii Homeline 2 zastosowano dużą ilość materiałów dźwiękochłonnych, tłumiki szumu oraz wentylatory, które zapewniają nawet dwukrotnie niższy poziom hałasu w porównaniu do poprzednich modeli. W efekcie emitowany poziom hałasu osiąga wartość 43 dB, co można porównać do głośności dźwięków generowanych przez lodówkę lub… śpiewające w lesie ptaki. Tak cichą centralę można bez przeszkód zlokalizować w garażu, na poddaszu czy nawet w szafie garderobianej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu izolacji cieplnej, Homeline 2 można montować w pomieszczeniach nieogrzewanych (nawet do -15oC), co pozwala oszczędzać przestrzeń wewnątrz budynku. Takie rozwiązanie chroni rekuperator przed kondensacją wilgoci na wewnętrznych powierzchniach obudowy oraz zapewnia utrzymanie deklarowanej sprawności odzysku ciepła.

Ekozefir - centrale wentylacyjne
Fot. 1. Centrala uniwersalna Homeline 2

Uniwersalna pozycja pracy i kompaktowe rozmiary

Stojąca pozycja pracy i króćce zamontowane w górnej klapie sprawiają, że wygodnie można zamontować centralę Homeline 2 w dogodnym miejscu budynku mieszkalnego. Dzięki niewielkim gabarytom estetycznie zmieści się nawet w trudno dostępnych miejscach, bez straty funkcjonalności. Mały metraż budynku nie jest już przeszkodą.

REKLAMA

Energooszczędność

Producent marki Ekozefir priorytetowo potraktował energooszczędność montując w swoich centralach skuteczne wymienniki ciepła. Zależnie od potrzeb można zdecydować się na wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy z tworzywa lub entalpiczny, które gwarantują największą sprawność odzysku ciepła. Dzięki solidnej izolacji (o grubości do 50 mm w każdym przekroju obudowy) oraz innowacyjnej budowie produkty zostały całkowicie pozbawione mostków termicznych, na których mogłyby występować straty ciepła.

Ekozefir - centrale wentylacyjne
Fot. 2. Centrala płaska podwieszana RP-1200-SPE

Mobilne sterowanie

Centrale wentylacyjne Ekozefir zostały wyposażone w zaawansowany sterownik Ekozefir Mobile, dzięki któremu można zdalnie sterować pracą urządzenia. Na komputerze, smartfonie czy na tablecie użytkownik może korzystać z przejrzystego interfejsu z kolorowym schematem pracy centrali – a to wszystko na jednym, czytelnym ekranie. Jeśli moduł zostanie podłączony do grupowego sterownika Ekotouch, można będzie sterować nim nawet 8 urządzeń.

Ekozefir - centrale wentylacyjne
Fot. Ekozefir

Nie tylko dla domu – elastyczne podejście do projektowania

Choć centrale Homeline 2 zostały zaprojektowane z myślą o budynkach mieszkalnych, mogą być stosowane wszechstronnie – wszędzie tam, gdzie pionowy układ króćców jest dogodny. Producent marki Ekozefir oferuje również inne produkty w ustawieniu uniwersalnym, klasycznym oraz podwieszane. Można dostosować je na zamówienie, pod potrzeby danej inwestycji, tworząc skuteczną wentylację, szytą na miarę konkretnego budynku. Zaletą central wentylacyjnych Ekozefir jest cichy tryb pracy – nawet w urządzeniach przeznaczonych dla budyn- ków przemysłowych. Wspomniana energooszczędność oraz mała awaryjność to cechy, które również doceniają klienci tego polskiego producenta.

Ekoklimax-Projekt Sp. z o.o. Właściciel marki Ekozefir
telefon kontakowy: +48 693 350 652, e-mail: zamowienia@ekozefir.pl
www.ekozefir.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *