Centrala wentylacyjna bez tajemnic – czyli na co zwracać uwagę podczas...

Współczesne budownictwo i rozwój technologii sprawiają, że nikt nie ma już złudzeń co do skuteczności wentylacji grawitacyjnej. Dziś takie rozwiązanie jest po prostu niewystarczające, zwłaszcza, gdy mowa o budynkach energooszczędnych. Zdaniem ekspertów nie ma na rynku alternatywy lepszej, niż wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna (potocznie zwana rekuperatorem). Aby jednak dokonać właściwego wyboru rekuperatora, zawsze najlepiej poradzić się eksperta.

Centrale wentylacyjne Daikin

Firma Daikin, lider z zakresu urządzeń freonowych o umocnionej pozycji w segmencie produkcji chillerów, wkroczyła na rynek polski z nową gamą urządzeń – centralami wentylacyjnymi.

Wentylacja w budynkach energooszczędnych

Chcąc omówić zagadnienie wentylacji w dobie współczesnego energooszczędnego budownictwa, trzeba jasno stwierdzić, że nie ma innej alternatywy niż wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna.

Centrala grzewczo-wentylacyjna LWZ 303|403

Nowoczesne technologie w budownictwie preferują dziś takie rozwiązania konstrukcyjne urządzeń, które dzięki wielofunkcyjności jednocześnie sprostają kilku wymaganiom użytkownika. Centrale LWZ zostały skonstruowane przez koncern STIEBEL ELTRON specjalnie dla obiektów energooszczędnych (o małym zapotrzebowaniu na ciepło). Kompletny system LWZ – wentylacja, ogrzewanie oraz przygotowanie c.w.u. jako urządzenie kompaktowe - jest rozwiązaniem komfortowym i energooszczędnym. Dzięki zastosowaniu czynnika R407 C jest również urządzaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Projektowanie, dobór i montaż są bardzo proste i nie wymagają bardzo dużego nakładu pracy oraz czasu.