Ciche wentylatory

Efektywna wentylacja pomieszczeń ma niezwykle istotne znaczenie dla dobrego samopoczucia mieszkańców. Czyste i świeże powietrze zapobiega wielu chorobom o podłożu alergicznym oraz stwarza przyjemny klimat we wnętrzach.

Wentylator Dospel PLAY ClassicWentylator Dospel PLAY Classic

Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu może być przyczyną nie tylko permanentnego przemęczenia ale również wielu chorób o podłożu alergicznym. Dlatego wybierając wentylator warto zwrócić uwagę na najnowsze, zaawansowane technologicznie, rozwiązania dostępne na rynku. Przykładem mogą być te z serii PLAY oferowane przez firmę Dospel. Jedną z ich głównych cech jest ergonomiczna konstrukcja śmigła, dzięki której urządzenie pracuje niemal bezgłośnie.

Wybierając wentylator warto również zwrócić uwagę na jego trwałość i aspekty związane z bezpieczeństwem. Te cechy uwzględnili konstruktorzy wentylatorów serii PLAY. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak usztywnienie tuby wentylatora 6 żebrami uniemożliwia powstanie odkształceń w momencie instalacji, nawet w niedokładnie wykonanym otworze montażowym. Wypadnięciu śmigła z wentylatora zapobiega natomiast siła zasysanego powietrza. Modułowa budowa najnowszego wentylatora firmy DOSPEL usprawnia okresowe czyszczenie urządzenia, umożliwiając szybki demontaż śmigła. Wszystkie przewody wyprowadzane na zewnątrz zakończone są kostką elektryczną, co umożliwia podłączenie wentylatora, bez konieczności demontażu poszczególnych elementów. Regulację poziomów „higro” oraz „timera” ułatwiają natomiast potencjometry, schowane pod kratką na górnym panelu wentylatora. Warto zaznaczyć, że do każdego wentylatora dołączony jest śrubokręt, który pozwala na samodzielny montaż i szybkie zaprogramowanie. Co równie ważne, urządzenie firmy DOSPEL to niezwykle efektywny mechanizm w dobrej cenie.

REKLAMA


Wentylator Dospel PLAY SatinWentylator Dospel PLAY Satin
Wentylator Dospel PLAY ModernWentylator Dospel PLAY Modern
 

Wentylatory firmy DOSPEL z serii PLAY dostępne są w dwóch rozmiarach – dla przewodów wentylacyjnych o średnicy 100 i 125 mm. Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości materiałów ABS, wzbogaconych antystatycznym dodatkiem, który skutecznie zapobiega gromadzeniu się kurzu. Dzięki tym parametrom zachowany zostaje optymalny proces filtrowania, pozwalający na utrzymanie prawidłowego stopnia wilgotności oraz klarowności powietrza w pomieszczeniu.

Parametry techniczne wentylatorów PLAY
PARAMETR Jedn. PLAY Ø PLAY Ø
Wydatek M3/H 100 150
Ciśnienie statyczne Pa do 34 do 40
Ciśnienie akustyczne dB(A)1m 29 35
Ciśnienie akustyczne dB(A)3m 26 31
Napięcie zasilania VAC 230 230
Częstotliwość sieci Hz 50 50
Obroty silnika Obr./min 1850 2150
Moc pobierana W 8 10
Pobór prądu A 0,07 0,09
Waga Kg 0,54 0,66
Max. temp pracy °C +40
Stopień ochrony IP X4 w wersji z higrostatem
Klasa Izolacji   II
Łożyska   Ślizgowe

www.dospel.com

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *