Ciepło dla domu dziecka

Oczywiste i wydawałoby się prozaiczne dla wielu z nas sprawy bytowe okazują się problemem dla organizacji utrzymujących się z budżetu publicznego oraz ludzi i instytucji dobrej woli.

cieplo-dla-domu-dziecka

Dzięki inicjatywie Władz Miasta Torunia jedna z placówek Domu Dziecka „Młody Las” przy ulicy Grudziądzkiej w Toruniu otrzymała od toruńskiej firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A., producenta urządzeń marki BERETTA, kompletny system solarny wraz z kotłem i zasobnikiem na potrzeby ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania o wartości katalogowej 26 tyś zł.

System energii odnawialnej ma za zadanie zapewnić pokrycie w 90-100% zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w okresach od kwietnia do września. W pozostałych miesiącach instalację solarną wspomagać będzie nowoczesny kocioł gazowy.

REKLAMA


Placówka przy ulicy Grudziądzkiej gwarantuje dach nad głową 12 wychowankom, którzy pod okiem opiekunów przygotowują się do wkroczenia w samodzielne, dorosłe życie. Jest to ostatni etap procesu opiekuńczo-wychowawczego dla młodzieży z Domu Dziecka „Młody Las”.

cieplo-dla-domu-dziecka_1

Oficjalne przekazanie instalacji i podziękowania odbyły się 2 listopada 2010 roku w domu przy ulicy Grudziądzkiej w obecności: Władz Miasta Torunia – wiceprezydenta Zbigniewa Fiderewicza, Dyrekcji „Młodego Lasu” Anny Czeczko, opiekunów i wychowanków oraz przedstawicieli firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. – fundatora systemu solarnego marki BERETTA.

Symulacja rocznego zapotrzebowania na energię dla potrzeb c.w.u oraz jego pokrycie przez system solarny

cieplo-dla-domu-dziecka_2

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *