Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR Mx2Drive Professional

Prace związane z wierceniem i wkręcaniem wymagające trzymania urządzenia w górze lub wykonywane w miejscach trudno dostępnych zdarzają się bardzo często. Aby im sprostać, użytkownicy potrzebują poręcznej i jednocześnie wydajnej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej. Bosch wprowadza na rynek produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby profesjonalnych użytkowników. Nowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR Mx2Drive Professional to idealne narzędzie do wymienionych zadań, ponieważ łączy w sobie maksymalną moc i zwartą konstrukcją. Jest lekka (0,5 kg) oraz mieści się w kieszeni – dzięki czemu jest zawsze pod ręką. Urządzenie pojawi się na rynku w październiku.

Wygodne wiercenie i wkręcanie Fot. BoschFot. Bosch

Jej innowacyjna przekładnia 2-biegowa umożliwia zmianę biegów przy pomocy przycisku włącznika bez przerywania pracy i zapewnia wysoki moment obrotowy 10 Nm. Ponadto model GSR Mx2Drive Professional oferuje najwyższą prędkość obrotową w klasie narzędzi 3,6 V dochodząca do 580 obrotów na minutę na 2. biegu, co umożliwia szybkie wkręcanie małych wkrętów (do 3,5 x 35 mm). Urządzenie przekonuje do siebie także poręczną konstrukcją. Długość głowicy wynosi zaledwie 158 mm, a ciężar 0,5 kg, dzięki czemu narzędzie mieści się w kieszeni spodni lub kurtki. Uniwersalny uchwyt ¼“ z blokadą gwarantuje stosowanie wszystkich popularnych wierteł i końcówek wkręcających.

Wiertarko-wkrętarka GSR Mx2Drive Professional odznacza się szerokim zakresem zastosowań: przydaje się przy montażu mebli, zabudowie kuchni oraz pracach elektroinstalacyjnych. Urządzenie jest przeznaczone do wkręcania mniejszych wkrętów w takich materiałach, jak: płyty wiórowe, miękkie drewno oraz tworzywa sztuczne. Wkrętarka sprawdza się przy montażu zawiasów do szafek lub szyn w szufladach. Zintegrowane oświetlenie LED ułatwia pracę w miejscach zaciemnionych.

Gdy do wkręcania potrzebna jest większa moc, wystarczy nacisnąć włącznik, aby przełączyć się na niższy bieg. Można wtedy wkręcać nawet wkręty o średnicy 5 mm. Wbudowany hamulec silnika umożliwia precyzyjną pracę przy seryjnym wkręcaniu wkrętów.

Wygodne wiercenie i wkręcanie Fot. BoschFot. Bosch

Akumulatory litowo-jonowe Bosch Premium o długiej żywotności

System elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection) zapewnia do 400% dłuższą żywotność akumulatora litowo-jonowego. Niezawodnie chroni on akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem ogniw. Akumulatory nie wykazują przy tym efektu pamięci ani samorozładowania, dzięki czemu są gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach przechowywania. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarki Bosch GSR Mx2Drive Professional znajduje się uniwersalna, 1-godzinna ładowarka, którą można ładować zarówno akumulatory o napięciu 3,6 V oraz 10,8 V.

W wyposażeniu standardowym znajdują się dwa akumulatory i nowy typ dwuczęściowego opakowania kompatybilnego z walizkami L-BOXX firmy Bosch. W innej wersji urządzenie jest dostarczane w opakowaniu kartonowym wraz z jednym akumulatorem i ładowarką

Dane techniczne Bosch GSR Mx2Drive Professional
Napięcie akumulatora 3,6 V
Pojemność akumulatora 1,3 Ah
Ciężar 0,50 kg
Moment obrotowy (wkręcanie twarde) 10 Nm
Moment obrotowy (wkręcanie miękkie) 5 Nm
Maks. średnica wiercenia (drewno) 5 mm
Maks. średnica wkrętu 5 mm
Prędkość obrotowa, 1. bieg 150 obr./min
Prędkość obrotowa, 2. bieg 0 – 580 obr./min

Sugerowana cena detaliczna brutto (październik 2010):

– wiertarko-wkrętarka GSR Mx2Drive Professional – 426 zł

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *