Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

  Nowa pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR to innowacyjne urządzenie, które do produkcji ciepła wykorzystuje powietrze. Składa się ono z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego.

  Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

  Moc jednostki zewnętrznej można wybrać z dostępnych opcji: 6, 8, 11 i 14 kW. Moduł wewnętrzny, oferowany jest w czterech opcjach: do montażu naściennego lub w kompaktowej wersji stojącej „Tower” z zasobnikiem wody użytkowej. Wybrane moduły wewnętrzne mogą być integrowane z kotłem grzewczym lub instalacją solarną, co umożliwia ustalenie bardzo indywidualnej konfiguracji całego systemu odpowiadającej potrzebom użytkownika. Logatherm WPL AR to niezwykle wydajne rozwiązanie: współczynnik COP przy temperaturze powietrza zewnętrznego +7°C wynosi nawet 5. Dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego, latem pompę ciepła można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń. Kolejnym atutem urządzenia jest niski poziom hałasu.
  Pompa ciepła posiada też w standardzie wbudowany moduł do komunikacji przez internet, co umożliwia jej zdalne sterowanie przy użyciu smartfona czy tabletu. Moduł wewnętrzny pompy ciepła wyposażony jest też w jednostkę sterującą HMC 300. To najnowszy regulator do pomp ciepła, który można rozbudowywać o inne moduły automatyki EMS Plus Buderus.

  www.bosch.pl

  Poprzedni artykułAmeriGas NANO – rewolucja w sposobie korzystania z butli gazowych
  Następny artykułGazowy kocioł kondensacyjny nowej generacji

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here