Ekonomiczne podgrzewanie wody z pompą ciepła typu powietrze-woda

Ekonomiczne podgrzewanie wody z pompą ciepła typu powietrze-woda

Firma STIEBEL ELTRON wprowadziła na rynek nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda. Te wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne, unikalne urządzenia służą do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

Ciepło zimą i chłód latem: z powietrza!

Nowa pompa ciepła Buderus Logatherm WPL AR to innowacyjne urządzenie, które do produkcji ciepła wykorzystuje powietrze. Składa się ono z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego.
Pompa ciepła Panasonic Aquarea z nowym modułem All-In-One

Pompa ciepła Panasonic Aquarea z nowym modułem All-In-One

All-In-One to nowa jednostka wewnętrzna pompy ciepła Panasonic Aquarea, która w jednej obudowie integruje moduł hydrauliczny do podgrzewania wody ze zbiornikiem c.w.u.
Pompy ciepła marki Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

Pompy ciepła marki Junkers współpracują z instalacją fotowoltaiczną

Pompy ciepła SWI-2 i SWO-2 marki Junkers pozwalają na inteligentną integrację z instalacją fotowoltaiczną. W ten sposób możliwe jest optymalne wykorzystanie energii odnawialnych i znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych budynku.
Pompa ciepu0142a Haier - nowou015bu0107 w ofercie Iglotech

Pompa ciepła Haier – nowość w ofercie Iglotech

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie to czerpie energię z powietrza i z pomocą energii elektrycznej zamienia je na ciepło, które następnie przekazywane jest do instalacji grzewczej.
Nowa pompa ciepu0142a do obiektu00f3w komercyjnych

Nowa pompa ciepła do obiektów komercyjnych

Oferta firmy Danfoss powiększyła się o pompę ciepła DHP-R Eco. To urządzenie nowej generacji przeznaczone jest dla budownictwa komercyjnego i użyteczności publicznej. W porównaniu do poprzedniego modelu, w nowej wersji zwiększono roczny współczynnik efektywności aż o 24%. Producenci określają ją jako jedną z najbardziej efektywnych gruntowych pomp ciepła dostępnych na rynku (jednocześnie pod względem wydajności, jak i komfortu cieplnego).
Oszczu0119dnou015bci z pompu0105 ciepu0142a marki Buderus

Oszczędności z pompą ciepła marki Buderus

W odpowiedzi na rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska marka Buderus wprowadza na rynek nową generację pomp ciepła do podgrzewania wody użytkowej. Urządzenia bazują na pozyskiwaniu ciepła z powietrza i zapewniają całkowitą integrację instalacji grzewczej.
Pompy ciepu0142a dla hoteli i kompleksu00f3w mieszkalnych

Pompy ciepła dla hoteli i kompleksów mieszkalnych

Na rynku pojawiła się nowa linia dwururowych pomp ciepła ECOg High Power w technologii VRF wprowadzona przez firmę Panasonic. Główne zalety tych urządzeń to bardzo małe zużycie energii elektrycznej (100 W) oraz możliwość produkcji chłodnego i ciepłego powietrza w tym samym czasie, w którym przygotowywana jest c.w.u. Rozwiązanie to dedykowane jest do zespołów budynków mieszkalnych i biurowych, hoteli oraz apartamentowców.
Fot. Bosch

Pompy ciepła jeszcze bardziej energooszczędne

Marka Buderus, specjalizująca się w urządzeniach wykorzystujących energię odnawialną, wprowadziła do swojej oferty nowe gruntowe pompy ciepła Logatherm WPS-1, które dzięki wysokiemu współczynnikowi wydajności cieplnej (COP) wyróżniają się zużywają wyjątkowo mało energii elektrycznej.
Pompy ciepu0142a Panasonic Aquarea z etykietami energetycznymi EHPA

Pompy ciepła Panasonic Aquarea z etykietami energetycznymi EHPA

Linia pomp ciepła Aquarea typu powietrze - woda jako jedna z pierwszych na rynku została oznakowana etykietami energetycznymi Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA).

Zobacz także