W lipcu tego roku firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. poszerzyła swoją dotychczasową ofertę o nowy kocioł kondensacyjny Conica Green nowej generacji, wykorzystujący zjawisko kondensacji, co skutkuje wysoką wydajnością i sprawnością kotła (do 108 % – **** zgodnie z dyrektywą 92/42/ CEE), a tym samym niskim zużyciem gazu (G20, G2.350, G27, LPG). Urządzenie to osiąga także tak niskie parametry emisji tlenków azotu, że zostało zakwalifikowane do piątej, najlepszej klasy zgodnie z UNI EN677.
kompletna kotłownia, przeznaczona do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej mieszkaniach oraz domach jedno- i wielorodzinnych. Zaletą kotłów dwufunkcyjnych Conica Green jest funkcja podgrzania wstępnego ciepłej wody użytkowej. Pozwala ona na utrzymanie gorącej wody w wymienniku płytowym c.w.u. w kotle, dzięki czemu zostaje zredukowany czas oczekiwania na ciepłą wodę użytkową. Z kolei modele jednofunkcyjne współpracują z zasobnikami c.w.u. zapewniając wysoki komfort ciepłej wody (cena pakietu: kocioł+ zasobnik c.w.u. 100 l – już od 5.983,60 zł netto w katalogu). Kocioł Conica Green został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o przyszłym użytkowniku. Został on wykonany na bazie technologicznie zaawansowanych rozwiązań, których efektem jest szereg funkcji oraz przyjazny i prosty w obsłudze panel sterowania, wyposażony w cyfrowy wyświetlacz. Nie zapomniano również o potrzebach instalatorów, zajmujących się montażem kotła czy serwisantów, czuwających nad poprawną jego pracą. Dzięki zastosowanemu panelowi sterowania instalator może łatwo zaprogramować pracę kotła, a klient kontrolować pracę urządzenia i dostosowywać ją do swoich wymagań.
Wbudowany System Autodiagnostyki ułatwia użytkownikowi rozpoznanie awarii dzięki diodom sygnalizacyjnym oraz kodom błędów. Kolor diody sygnalizacyjnej oraz kod błędu pojawiający się na wyświetlaczu informuje czy jest to blokada przejściowa, czy też konieczna jest interwencja serwisu.
REKLAMA
Kocioł jest również wyposażony w urządzenie jonizacyjnej kontroli płomienia, które w przypadku braku płomienia na palniku odcina dopływ gazu. Z kolei w przypadku nieprawidłowości ciągu kominowego – presostat spalin, kontrolujący poprawne ich wydalanie – blokuje kocioł, a termostat granicznej temperatury nie dopuszcza do przegrzania urządzenia. W zależności od pory roku na panelu sterowania wybrać można odpowiednią funkcję: lato (aktywne grzanie na potrzeby ciepłej wody użytkowej*), zima (aktywne grzanie zarówno na potrzeby ciepłej wody użytkowej*, jak również na centralne ogrzewanie).
Poprzez podłączenie do kotła Conica Green – kompletnego, kompaktowego urządzenia – modułu dwóch stref grzewczych marki Beretta – Connect BASE można sterować dwoma obiegami grzewczymi (np. ogrzewanie podłogowe wraz z ogrzewaniem grzejnikowym).
Kocioł marki Beretta jest przystosowany również do bardziej zaawansowanego sposobu kontroli temperatury dzięki bezpośredniej współpracy z sondą zewnętrzną (wbudowany moduł regulacji pogodowej oraz sonda zewnętrzna na wyposażeniu kotła). Regulator w kotle odczytuje temperaturę wskazaną przez zainstalowaną na ścianie zewnętrznej budynku – sondę i na podstawie krzywej grzewczej ustala odpowiednią temperaturę wody wypływającej z kotła do grzejników tak, aby utrzymać ustawioną przez użytkownika temperaturę w pomieszczeniu. Uzupełnienie wyposażenia kotła w elektroniczny programator tygodniowy Komfort Weekly bądź REC 07 umożliwia pełną kontrolę temperatury pomieszczeń.
Kotły Conica Green marki Beretta to kompaktowe, oszczędne w eksploatacji, a i atrakcyjne cenowo urządzenia (już od 4.344,26 zł netto w katalogu). Poszerzenie dotychczasowej gamy kotłów o kocioł Conica Green sprawia, że oferta produktów trafi do większej rzeszy przyszłych użytkowników.
Grażyna Gralik
Product Manager Beretta
* w przypadku podłączenia zasobnika.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.