Czy poliwęglanowe zadaszenie tarasu to pewna inwestycja?

  Taras to efektowne przedłużenie salonu, na którym można przyjemnie odpocząć i zrelaksować się. Aby jeszcze lepiej spełniał swoją rolę warto wykonać zadaszenie, które osłoni taras przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Modnie i estetyczne zadaszenie wykonamy z poliwęglanu. Co to za materiał i czy warto w niego inwestować?

  czy poliweglanowe zadaszenie tarasu to pewna inwestycja - Czy poliwęglanowe zadaszenie tarasu to pewna inwestycja?

  Zadaszenie tarasu z poliwęglanu to ciekawa alternatywa dla innych materiałów, takich jak szkło czy pleksi. To pierwsze jest zdecydowanie cięższe, grozi potłuczeniem i jest droższe, natomiast pleksi jest mniej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

  Czym wyróżnia się zadaszenie tarasu z poliwęglanu?

  Poliwęglan to tworzywo sztuczne o właściwościach przepuszczających światło. Materiał jest bardzo wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i charakteryzuje się delikatnym rozproszeniem promieni słonecznych, dzięki czemu nie rażą one podczas przebywania na tarasie. Wszystko to sprawia, że zadaszenie z poliwęglanu nie ogranicza dostępu światła, a jednocześnie chroni przed deszczem i wiatrem. Trwałość i wysoka jakość tworzywa to gwarancja długoletniego użytkowania.

  Rodzaje płyt – która będzie lepszym zadaszeniem tarasu z poliwęglanu?

  Płyty poliwęglanowe, stosowane na zadaszenia tarasów, występują w dwóch wersach: poliwęglan lity i poliwęglan komorowy (kanałowy). Obydwie wyróżniają się takimi samymi właściwościami, natomiast poliwęglan lity jest bardziej elastyczny i giętki oraz przezroczysty. Płyty komorowe charakteryzują się mniejszą przeziernością. Podczas montażu bez względu na rodzaj poliwęglanu zaleca się, aby zadaszenie było nachylone o co najmniej pięć stopni, co pozwoli swobodnie spłynąć z niego wodzie. Przy dużym nasłonecznieniu poliwęglan zatrzymuje ciepło, dlatego nie zaleca się stosowania go do zabudowy całego tarasu, a zapobiegawczo można zastosować płyty wo zwiększonej grubości i ciemniejszym kolorze. Najlepsze kompozycje tarasowe znajdziecie na https://robelit.pl/. Warto dodać, że tarasy Robelitu wyróżniają się niesamowitą wytrzymałością na warunki pogodowe!

  reklama

  Na jakim stelażu montować płyty poliwęglanowe?

  Na zadaszenie tarasowe z poliwęglanu składają się płyty oraz odpowiednia konstrukcja, która je podtrzyma. Może być ona wykonana z różnych materiałów, a najpopularniejsze są metal i drewno. W nowoczesnych budynkach o prostej, minimalistycznej formie najlepiej wyglądać będzie poliwęglan w zestawie z metalowym stelażem w kolorze szarym lub czarnym. Domy klasyczne, z dużą ilością załamań lub w formie dworków podkreślimy drewnianym tarasem, którego zadaszenie wsparte na drewnianym stelażu ochroni go przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here