Czy szafa metalowa w biurze to dobry pomysł?

  Podczas aranżacji biura warto zwracać uwagę zarówno na funkcjonalność mebli, jak i ich estetykę oraz bezpieczeństwo. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup szaf metalowych do biura, zamiast tradycyjnych drewnianych lub wykonanych z płyty wiórowej. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Podpowiadamy.

  Charakterystyka szaf metalowych do biura

  Szafy metalowe są wybierane do biura ze względu na ich wytrzymałość, a także wysoki poziom funkcjonalności. Są bardzo bezpieczne z punktu widzenia przedsiębiorstwa, ponieważ umożliwiają składowanie dokumentów, i jak możemy zobaczyć w sklepie Eco-market.pl,szafy metalowe z zamkiem na klucz to podstawa. Znajdziemy również modele z wbudowanym sejfem.

  czy szafa metalowa w biurze to dobry pomysl2 - Czy szafa metalowa w biurze to dobry pomysł?
  Szafa z sejfem firmy Contact Point. Fot. Eco-market.pl

  Zalety i wady szaf metalowych

  Zdecydowaną zaletą szafy metalowej jest jej odporność na uszkodzenia oraz trwałość. Takie meble są bardzo wytrzymałe na działania mechaniczne oraz uderzenia. Często takie szafy stoją w biurach w ciągach komunikacyjnych, przez co przechodzące osoby mogą je przez przypadek uderzyć. Szafy metalowe są bardzo odporne, nie pojawiają się na nich zarysowania i zadrapania. Kolejną zaletą tego typu szaf jest ich funkcjonalność, przede wszystkim w kontekście przechowywania prywatnych dokumentów, segregatorów oraz innych materiałów biurowych. Oczywiście szafa metalowa może mieć także przeszklenia w tej części, która nie musi być chroniona przed wzrokiem osób niepożądanych. Warto jednak pamiętać o wadach szaf metalowych, czyli przede wszystkim o estetyce. Meble metalowe są mniej eleganckie  i nie nadają wnętrzom takiej przytulności jak szafy, wykonane z drewna. Z drugiej strony szafy metalowe mogą prezentować się lepiej niż meble wykonane ze zwykłej płyty wirowej, która wygląda tanio i jest nieodporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. 

  Czy warto kupić szafę metalową do biura?

  Szafa metalowa najlepiej sprawdzi się w częściach wspólnych biura, ciągach komunikacyjnych, a także w przestrzeni otwartej, czyli tzw. open space. W przypadku gabinetów także można zdecydować się na szafy metalowe, chyba że danemu użytkownikowi zależy na naturalnym drewnie i wyższej estetyce. Warto pamiętać, że szafy metalowe świetnie prezentują się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych, z dużą liczbą szkła oraz jasnego światła. Szafę metalową zdecydowanie warto kupić do biura, zwłaszcza że obecnie na rynku jest bardzo duży wybór takich mebli, w atrakcyjnych cenach. Przede wszystkim szafę metalową można dopasować do własnych potrzeb, a więc wyposażyć w oszklenia, wybrać model z sejfem lub z szufladami. W ten sposób z łatwością można podzielić przestrzeń do przechowywania, a także zadbać o cenne dokumenty i materiały biurowe, które należy chronić. Szafa metalowa z sejfem świetnie sprawdzi się także w gabinecie właściciela przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do szaf drewnianych, meble metalowe są zamykane na klucz i często mają właściwości ognioodporne. Szafa metalowa jest więc bardzo dobrym pomysłem w biurze, a zwłaszcza w takiej firmie, w  której przechowuje się wiele dokumentów i segregatorów w formie papierowej, a nie cyfrowej. Szafy metalowe od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ wiele osób wie, że warto w nie zainwestować i mieć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń biurową. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here