Wiaty garażowe bez pozwolenia na budowę, czyli co należy wiedzieć przed ich zakupem

  Nie na każdej działce i nie w każdym projekcie domu, można umieścić klasyczny, murowany garaż wolnostojący lub w zabudowie. Istnieją jednak przesłanki ku temu, by taki garaż lub konstrukcję, która ochroni nasze auto posiadać. Jak sobie z tym poradzić w praktyczny sposób? Rozwiązaniem będzie wiata garażowa bez pozwolenia na budowę. Więcej o tej konstrukcji dowiesz się, w tym artykule.

  Kiedy pojawia się problem z postawieniem klasycznego garażu?

  Utrudnieniem w zaprojektowaniu klasycznej konstrukcji garażowej może być dom, budowany na zbyt wąskiej działce lub gdy istnieją przesłanki architektoniczne do nieuwzględniania garażu w zabudowie domu. 

  Przykładem, gdzie garażu nie umieścimy w standardowej zabudowie będzie działka wąska, na której trzeba zachować przejazd przez całą działkę, a jednocześnie projekt domu nie umożliwia wyodrębnienie jeszcze dodatkowego miejsca na taką przestrzeń.

  Nie w każdej zabudowie budowlanej można umieścić garaż w przedniej części domu. Tyczy się to głównie osiedli w starszej zabudowie, gdzie należy zachować warunki zabudowy dawnych projektów. Zwykle architekt miejska nie zgadza się na to, by garaż wysunięto do przedniej części budynku, co jednocześnie dało by wrażenie budowli zbyt nowoczesnej w porównaniu z sąsiadującymi domami o klasycznej formie architektonicznej.

  Właściciele takich działek, ale nie tylko oni, pozostają wówczas bezsilni wobec przepisów. Rozwiązaniem ich problemów spowodowanych brakiem standardowego garażu może być wiata.

  Wiata garażowa bez pozwolenia na budowę, jak się prezentuje?

  Jest to konstrukcja dość nowoczesna i na tyle uniwersalna, że wpasuje się w otoczenie o różnorodnej architekturze. Dystrybutor wiat garażowych marki Palram https://palram.pl/wiaty-garazowe, informuje w swojej ofercie, że nawet te o wielkości 4 na 5 metrów, nie wymagają pozwolenia na budowę. Wiaty Składają się z belek podtrzymujących oraz zadaszenia, które najczęściej jest wykonane z poliwęglanu.

  wiaty garazowe bez pozwolenia na budowe2 - Wiaty garażowe bez pozwolenia na budowę, czyli co należy wiedzieć przed ich zakupem
  Aluminiowe zadaszenie z panelami poliwęglanowymi Verona, produkcji izrealskiej firmy Palram. Fot. Palram.pl

  W gotowych zestawach montażowych znajdują się przeważnie kotwy, wsporniki oraz elementy niezbędne do odprowadzania deszczówki. Dzięki temu, że produkt jest kompletny, montaż można przeprowadzić albo samodzielnie według instrukcji, albo z pomocą fachowca. Nie wymaga jednak posiadania specjalistycznej wiedzy.

  Nowoczesne wiaty garażowe to bardzo solidne konstrukcje

  Wszystko dzięki temu, że do ich przygotowania używa się mocnych i sprawdzonych materiałów. Poliwęglan nie przepuszcza promieniowania UV oraz jest odporny na odbarwianie. Wszystkie elementy podtrzymujące oraz tworzące konstrukcje są malowane proszkowo co zapewnia im pełną ochronę przed powstawaniem rdzy, a także niszczeniem pod wpływem czynników atmosferycznych.

  Dachy nowoczesnych wiat garażowych są ponadto odporne na pęknięcia, odkształcenia i gnicie, a także nie porastają mchem. To ważne, z punktu widzenia praktycznego utrzymania wiaty w czystości.

  Jeśli wiata garażowa jest wykonana ze sprawdzonych i solidnych materiałów, wspomnianych w artykule to jedyną czynnością konserwacyjną powinno być spłukanie zanieczyszczeń wodą lub wodą z dodatkiem detergentu.

  Wiata garażowa to solidne, praktyczne i nowoczesne rozwiązanie na lata. Dzięki takiej konstrukcji Twoje auto będzie chronione od deszczu i wiatru. Dla wielu właścicieli to ważny argument przemawiający za montażem takiej konstrukcji.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułZasobniki c.w.u.
  Następny artykułCzy szafa metalowa w biurze to dobry pomysł?

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here