Czym jest płaskownik aluminiowy i jakie ma zastosowanie?

Płaskowniki aluminiowe to najprostsze w wymiarze technicznym profile dostępne w sprzedaży. Są to płaskie elementy o różnych grubościach i szerokościach, fabrycznie lub na etapie sprzedaży docinane na właściwą długość. Dowiedz się więcej o wykorzystaniu płaskowników aluminiowych.

Czym jest płaskownik aluminiowy i jakie ma zastosowanie?

Różnego rodzaju profile aluminiowe są coraz częściej wykorzystywane w świecie budowlanym, ale nie tylko w nim. Można z ich pomocą wykonywać rozmaite konstrukcje, na przykład popularne sufity podwieszane, lecz również spersonalizowane instalacje reklamowe czy artystyczne. Skala zastosowań jest naprawdę szeroka. Podobnie sprawy się mają, gdy chodzi o płaskowniki aluminiowe, a więc najprostsze w wymiarze technicznym profile dostępne w sprzedaży. Są to płaskie elementy o różnych grubościach i szerokościach, fabrycznie lub na etapie sprzedaży docinane na właściwą długość.

Kiedy płaskownik przydaje się zazwyczaj?

Poza kształtem bardzo duże znaczenie mają fizykochemiczne właściwości tworzywa, z jakiego płaskowniki wykonano. Aluminium jest metalem o wielkim potencjale, który posiada cenne cechy użytkowe. Poza tym jest sam w sobie ekologiczny – wszystkie elementy wykonane z aluminium można poddawać recyklingowi z korzyścią dla środowiska naturalnego. Metal ten nie ulega korozji, dlatego jest stosowany między innymi przy wykańczaniu i konstrukcji kabin prysznicowych. Regularny kontakt z wilgocią nie przyczynia się do jego degradacji. Z tych samych przyczyn można używać płaskowników do konstrukcji przęseł balustrad tarasowych czy balkonowych. Nie zaszkodzą im opady, ale także zróżnicowane temperatury z siarczystym mrozem włącznie.

REKLAMA

Niski koszt i wysoka wytrzymałość

Z uwagi na to, że aluminium jako metal jest tanie i relatywnie solidne, w krótkim czasie doceniono jego walory w kontekście działań budowlanych i remontowych. Płaskowniki aluminiowe sprawdzają się bardzo dobrze w charakterze rusztowań czy wzmocnień dla konstrukcji, z powodzeniem zastępując droższą stal lub miedź. Nie bez znaczenia są doskonałe właściwości w zakresie przewodzenia ciepła oraz prądu, choć w przypadku przewodów aluminiowych tendencje się zmieniły i dziś są one zastępowane rozwiązaniami miedzianymi. Jednakże w szeroko pojętym świecie konstrukcji i budownictwa aluminium nie ma sobie równych w relacji cena-jakość.

Gdzie kupować płaskowniki oraz inne profile aluminiowe?

Sklepów oraz hurtowni, w których można zaopatrywać się w aluprofile jest sporo, jednakże konsumenci powinni zwracać uwagę przede wszystkim na cenę, szybkość dostawy oraz gatunek produktu. Dobrym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z oferty internetowej. Jednym z głównych dostawców profili, w tym płaskowników aluminiowych, jest e-Armet.pl. – Zaopatrujemy firmy budowlane, wykonawców remontów, ogrodzeń i balustrad, a także majsterkowiczów z całej Polski – mówi pan Przemysław, specjalista sklepu. – Nasz asortyment profili to głównie produkty polskie, spełniające wszelkie normy przewidziane regulacjami krajowymi i europejskimi – dodaje ekspert.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *