Czym jest specjalna farba do betonu

Malowanie zewnętrznej części Twojej nieruchomości to poważna decyzja. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, czy jest jakaś specjalna farba do betonu, która w takim przypadku sprawdzi się najlepiej. Rozważając różne możliwości, możesz natknąć się na kilka różnych rodzajów farb, które polecają sklepowi konsultanci. Dwie najpopularniejsze farby do ścian betonowych to farby akrylowe i silikonowe. Czy któraś z nich jest pod jakimś względem lepsza? W tym artykule znajdziesz informacje na temat zalet i wad farby silikonowej, jak i farby akrylowej. W ten sposób możesz zdecydować się na wybór tej, która najlepiej spełnia Twoje wymagania.

Czym jest specjalna farba do betonu

Czym wyróżnia się silikonowa farba do betonu?

Silikonowa farba do betonu to wysokowydajna formuła na bazie silikonu. Dla wielu specjalistów zajmujących się zawodowo malowaniem powierzchni betonowych jednym z powodów, dla których uważają, że ta farba jest najlepszym produktem do takich zastosowań, są jej właściwości mechaniczne. Wymaga nałożenia tylko jednej warstwy, a odporną na wodę i inne efekty złej pogody pokrywę można nałożyć podczas jednokrotnego malowania. W większości przypadków wystarczy to do należytego zabezpieczenia ścian, ogrodzeń i innych betonowych elementów, które trzymasz na zewnątrz. Oznacza to mniejsze koszty pracy, lepszą jakość pracy i możliwość wcześniejszego przejścia do następnego działania.

Zalety:

REKLAMA

  • Wysoce oddychająca farba do betonu – ta unikalna cecha odróżnia farbę silikonową od innych farb. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci w materiale budowlanym.
  • Wysoka elastyczność – oznacza, że powierzchnia elewacji będzie mniej podatna na pękanie.
  • Można łączyć z tynkiem silikonowym.
  • Możesz jej używać zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
  • Wysoce wodoodporna – dzięki czemu nadaje się do stosowania w regionach o dużych opadach deszczu, miejscach o długo utrzymującej się wysokiej wilgotności (np. łazienki) i częstych zmianach temperatury, ponieważ odpycha wilgoć.
  • Łatwo ją nakładać praktycznie każdą metodą – pistoletem natryskowym, pędzlem lub wałkiem.
  • Poza betonem nadaje się do wielu różnych powierzchni, w tym drewna, metalu i kamienia.
  • Dostępny jest duży wybór różnych wariantów kolorystycznych.

Farba do betonu wymaga oczyszczenia powierzchni przed malowaniem 

Pierwszym krokiem w przygotowaniu betonu do malowania jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz stare, czy nowe powierzchnie betonowe do malowania, ważne jest, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia powierzchni, którą najlepiej po prostu dokładnie zamieść lub odkurzyć. Przed przejściem do następnego kroku upewnij się, że obszar jest wolny od liści, brudu, śmieci, trawy, kamieni i innych zanieczyszczeń. Aby usunąć wszelkie plamy lub tłuszcz, użyj silnego detergentu, aż powierzchnia była wolna od plam. Pamiętaj, aby usunąć również starą farbę, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Mycie ciśnieniowe może być dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić najlepszą możliwą czystość. Aby uniknąć uszkodzenia betonu podczas mycia ciśnieniowego, nie używaj zbyt wysokiego ciśnienia. Jeśli zauważysz wykwity – białą, pudrową substancję, która często pojawia się podczas przygotowywania bloczków betonowych do malowania – nie musisz się martwić. Można je usunąć specjalnym środkiem.

Wypełnij wszystkie pęknięcia

Aby uzyskać gładką powierzchnię gotową do malowania farbą do betonu, należy wypełnić wszelkie pęknięcia, dziury lub inne ubytki powierzchni. Po wypełnieniu pęknięć wystające z betonu elementy należy przeszlifować, zeszlifować lub wygładzić. Jest to ważny krok, ponieważ wszelkie odsłonięte obszary są podatne na infiltrację wody i zatrzymywanie wilgoci, co może spowodować późniejsze problemy. Oprócz pęknięć, jeśli przygotowujesz betonową posadzkę garażu do malowania lub inne przestrzenie, w których występuje łączenie podłogi ze ścianą, powinieneś również wypełnić obszar, w którym podłoga styka się ze ścianą. Wybierając farbę do betonu, pamiętaj, aby wybrać taką, która została specjalnie opracowana do stosowania na betonie.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *