Detektor gazu, czadu, ruchu i zalania – pełna ochrona domu

Biura, magazyny, hale oraz inne budynki użytku publicznego od wielu lat korzystają z różnych czujników alarmowych, które informują o potencjalnym zagrożeniu. Wszelkiego rodzaju detektory znajdują również zastosowanie w warunkach domowych. Sprawdź, w jakie czujki warto się wyposażyć i wybierz urządzenie, które zapewni Ci maksymalne bezpieczeństwo w domu.

Detektor gazu, czadu, ruchu i zalania – pełna ochrona domu

Czujniki alarmowe w domu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Czujniki alarmowe to niewielkie urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa osobom, które przebywają wewnątrz budynków. Przyrządy te w razie wykrycia zagrożenia natychmiast przesyłają sygnał alarmowy do centrali. Podnosi to poziom bezpieczeństwa w domu, zapewnia komfort psychiczny domowników oraz gwarantuje poczucie stałej ochrony. 

Jakie czujniki alarmowe warto mieć w domu?

Wykorzystanie czujek alarmowych to rozwiązanie, które pomaga zapobiec bardzo poważnym sytuacjom takim jak m.in. pożar, wybuch gazu czy zalanie wodą. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup detektorów różnego typu, które stale czuwają nad bezpieczeństwem domowników. Do najchętniej wybieranych czujek zaliczają się detektory gazu, czadu, ruchu oraz zalania wodą. Szukasz nowoczesnych czujek, które zapewnią bezpieczeństwo Tobie i najbliższym? Odwiedź stronę https://eltrox.pl/ – znajdziesz tam nowoczesne modele detektorów charakteryzujące się maksymalną wydajnością. 

Detektor gazu

Detektor gazu to rodzaj czujnika, który skutecznie wykrywa niebezpieczne stężenie się substancji gazowej w pomieszczeniu. Urządzenie uruchamia alarm w momencie, w którym zostanie przekroczony dopuszczalny poziom gazu w powietrzu, czyli 15% – co ważne, jest to sytuacja, w której wystarczy jedna iskra, by doszło do wybuchu. Na rynku znajdują się modele, które informują o zagrożeniu zarówno za pomocą sygnału dźwiękowego, jak i świetlnego. Detektor ten powinien znaleźć się w pomieszczeniach, w których znajdują się takie urządzenia jak m.in. piec centralny, piecyk gazowy czy kuchenka.

Detektor czadu

Tlenek węgla, czyli czad to bardzo niebezpieczny dla życia gaz. Jest on niewyczuwalny dla każdego zmysłu ludzkiego. Dlatego też detektor czadu to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Urządzenie to posiada wbudowany sensor elektrochemiczny, w którym są zawarte specjalne substancje reagujące na styczność z tlenkiem węgla. W razie wykrycia niebezpieczeństwa (zbyt dużego stężenia czadu w powietrzu) czujka natychmiast wydaje bardzo głośny dźwięk, co umożliwia szybkie podjęcie działania mającego na celu oczyszczenie pomieszczenia z toksycznego gazu. Czujnik czadu powinien być umieszczony w słabo wentylowanych pomieszczeniach takich jak m.in. łazienka czy kuchnia.

Detektor ruchu

Czujniki ruchu są stosowane najczęściej przy obiektach, w których znajdują się wartościowe towary np. magazyny. Znajdują one zastosowanie również w domu. W razie wykrycia jakiegokolwiek ruchu detektory natychmiast uruchamiają alarm. Rozwiązanie to zapewnia ochronę posesji przed włamywaczami o każdej porze dnia i nocy.

Detektor zalania wodą

Coraz większą popularnością cieszą się również czujki zalania wodą. Są one przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko wycieku z instalacji wodnej. Urządzenie posiada specjalne elektrody sondy, które w razie zamoczenia przekazują sygnał do centrali i alarmują o ryzyku zalania.

Poprzedni artykułPo co przeprowadza się audyt energetyczny przedsiębiorstwa? Jest obowiązkowy, ale nie tylko dlatego warto o nim pamiętać
Następny artykułDołącz do instalatorów Fuji Electric i promuj swoją firmę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj