Dogrzewanie pomieszczeń piecykami gazowymi

Przenośne piecyki gazowe są wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla osób, które poszukują dobrego sposobu na dogrzewanie pomieszczeń. Piecyki dogrzewające mobilne są chętnie używane w sklepach, kwiaciarniach, w ogrodach zimowych, w garażach.

Dogrzewanie pomieszczeń piecykami gazowymi

Jak działa piecyk gazowy?

Piecyki gazowe wykorzystują gaz płynny jako paliwo. Ze względu na to, że ciepło wydzielane jest w wyniku spalania gazu, konieczne jest odpowiednie wentylowanie pomieszczenia, w którym ustawiamy piecyk gazowy. Częste otwieranie okna w celu przewietrzenia wnętrza to podstawa, jednak powinniśmy również pamiętać o regularnym czyszczeniu systemów wentylacyjnych i przewodów kominowych w pomieszczeniach. 

Przenośny piecyk gazowy w pomieszczeniu – jakie są przepisy?

Przepisy mówią, że w jednym pomieszczeniu mogą znajdować się maksymalnie dwa urządzenia napędzane gazem z butli (jeśli każda z nich ma do 11 kg). Jeśli mamy więcej niż jeden piecyk gazowy w pomieszczeniu, należy oddalić je od siebie na co najmniej 1,5 metra. Każdy z piecyków gazowych powinien stać w odległości nie mniejszej niż 1 metr od potencjalnych źródeł powodujących iskrzenie. 

REKLAMA

Ponadto, piecyki gazowe, w których wyczerpało się już paliwo, powinny być nadal traktowane z taką ostrożnością, z jaką traktujemy piece z pełnymi butlami (bo zawierają nadal dużo potencjalnie wybuchowych oparów). Dokopując butle do piecyka, należy zwracać uwagę na termin przydatności takiej butli. Warto również kupować tylko u sprawdzonych sprzedawców, którzy mają w asortymencie butle z banderolą. Jedną z najbardziej zaufanych marek jest Keffner.

Mimo że podłączanie butli gazowej do piecyka jest proste i z czasem można zacząć robić to automatycznie, to jednak warto od czasu do czasu poddać nasz piecyk gazowy kontroli. Zawsze też trzeba wymieniać butle przy użyciu przewodów do gazu płynnego, których długość musi wynosić minimum 1,5 m. Należy regularnie wymieniać uszczelki w reduktorze ciśnień i zaworu. Napraw należy dokonywać w autoryzowanych serwisach. 

Gdzie ustawić piecyk na butlę gazową?

Piecyk na butlę gazową powinien znajdować się w miejscu osłoniętym przed bezpośrednim operowaniem słońca. Promienie słoneczne mogą doprowadzać do rozgrzewania się wnętrza butli i jest to potencjalnie groźne zjawisko. Podwyższoną temperatura podnosi ciśnienie wewnątrz butli, a to może doprowadzić do wybuchu. Piece gazowe nie nadają się też do ustawienia ich w piwnicy ani w innych pomieszczeniach, które zlokalizowane są poniżej poziomu ziemi. Jeśli w budynku znajduje się instalacja gazu ziemnego, dogrzewanie się piecykami przenośnymi na butlę z gazem jest zabronione.

*Sprawdź przykładowe modele piecyków tutaj: https://keffner.pl/pl/c/Piece-gazowe/8

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *