Doskonałe rozwiązania dla połączeń instalacyjnych z ENERGOTYTANEM

ENERGOTYTAN jest częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw zajmujących się techniką łączeniową i produkcją narzędzi. Od momentu swojego powstania w 2000 roku ENERGOTYTAN stawia na stały rozwój i optymalizację produktów we współpracy z klientami. Obecna oferta produktowa zawiera narzędzia standardowe i specjalistyczne używane do obróbki i łączenia rur w instalacjach wody pitnej, grzewczych, gazowych i ogrzewania podłogowego.

FOT. 1. Projektowanie narzędzi 3D.FOT. 1. Projektowanie narzędzi 3D.

Zespół inżynierów i techników zajmuje się ciągłym rozwojem nowych technologii, aby spełnić oczekiwania klientów.

Najnowsze oprogramowanie i własny wydział budowy prototypów zapewniają najwyższą wydajność i nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Dzięki nowoczesnym maszynom CNC i EDM do cięcia i frezowania elementów, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość naszym wyrobom. Specjalny sposób hartowania i obróbki końcowej narzędzi zapewnia ich odbiorcom jakość jak w przypadku produktów OEM i wydłużoną żywotność. Materiały i procesy podlegają ciągłej kontroli pod względem zgodności z przyjętymi standardami jakościowymi, a produkcja zawsze podąża za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Przeszkolony zespół specjalistów wspomagany systemem projektowania 3D pozwala nie tylko spełnić aktualne wymagania klientów, ale również być krok przed nimi (fot. 1).

REKLAMA


Jak wiadomo oprócz wiedzy i doświadczenia instalatora, kluczowym elementem decydującym o powodzeniu i sprawnym przebiegu robót jest dobór odpowiedniego sprzętu i narzędzi monterskich. Firma Energotytan posiada w swojej ofercie szeroki wybór urządzeń i narzędzi, które gwarantują profesjonalną realizację prac, dostosowaną do specyficznych wymagań danego projektu. Poniżej przedstawiamy krótką klasyfikację wybranych grup produktów dla instalatorów.

FOT. 2. Zaciskarka akumulatorowa SPM19.FOT. 2. Zaciskarka akumulatorowa SPM19.

Do podstawowego wyposażenia warsztatu każdego nowoczesnego instalatora należą zaciskarki z napędem elektrohydraulicznym (akumulatorowym), służące do łączenia złączek poprzez zaprasowywania. Firma Energotytan oferuje całą gamę tego typu narzędzi od najprostszych akumulatorowych zaciskarek kolumnowych typu SPM19 (fot. 2) o sile prasującej 19 kN i zakresie pracy do 35/40 mm, poprzez zaciskarki pistoletowe SPM32 (fot. 3) o sile 32 kN i zakresie pracy do 54/75 mm do największych przenośnych pomp akumulatorowych wyposażonych w głowicę zaciskające PSPM32K (fot. 4) o zakresie pracy do 108 mm. Wszystkie dostępne praski i napędy akumulatorowe wyposażone są w obudowy wykonane w całości z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, co stanowi dodatkowo izolację przed porażeniem prądem elektrycznym. Obwody hydrauliczne dwubiegowe wyposażone są w przeciążeniowe zawory bezpieczeństwa, a powrót tłoka kontrolowany jest przez oprogramowanie. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą mikrosterownika. Cały przebieg procesu zaprasowywania można wyświetlić na komputerze przy użyciu dołączonego oprogramowania (fot. 5), natomiast bieżący status urządzenia sygnalizowany jest za pomocą wskaźników LED.

Praski ręczne także możemy podzielić na dwie podstawowe grupy urządzeń. Pierwszą z nich są zaciskarki mechaniczne zapadkowe typu MPZ26 (fot. 6), gdzie siła jaką należy użyć podczas pracy rozkładana jest na mechanizm zapadkowy. Druga grupa to narzędzia z obrotowymi głowicami i rączkami rozsuwanymi teleskopowo typu MPZ32 oraz PM-1632 (fot. 7).

FOT. 3 i 4.
FOT. 5 i 6.

Wszystkie nasze matryce wykonywane są w Niemczech przy użyciu najnowszych standardów produkcji, urządzeń i możliwości technicznych. Każda matryca poddawana jest procesowi hartowania indukcyjnego co wydłuża ich żywotność i jakość pracy. Jakość matryc spełnia standardy czołowych dostawców systemów instalacyjnych. Matryce i pierścienie zaciskowe typu M, V, TH, U, H, B, RF, UW współpracują z dostępnymi na rynku standardowymi urządzeniami zagniatającymi o sile 32–40 kN (fot. 8).

FOT. 7 i 8.

Wychodząc naprzeciw potrzebom instalatorów wprowadziliśmy do naszej oferty linię produktów służących do rozwijania i prostowania rur w krążkach. Mobilne rozwijaki nowej generacji cechują się kompaktową konstrukcją i niską wagą. Galwanizowana powierzchnia i wytrzymałe śrubowe mocowanie wszystkich elementów zapewniają trwałość i długą żywotność sprzętu, a możliwość złożenia, ułatwia jego przechowywanie i transport. Opatentowany mechanizm pozwala na rozwijanie krążków z rurami o wadze do 100 kg. Wszystkie modele posiadają system regulacji średnicy kręgu (fot. 9, 10).

FOT. 9. Rozwijak z prostownicą do rur PEX.FOT. 9. Rozwijak z prostownicą do rur PEX.
FOT. 10. Trójramienny rozwijak do rur.FOT. 10. Trójramienny rozwijak do rur.

Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym (biuro@energotytan.pl, tel. 50 55 68 776 lub 33/842–75–38), gdzie można zdobyć informacje na temat naszej pełnej oferty produktowej.

Adrian Zając
www.energotytan.pl

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *