DX-Therm: Nietypowe ciepło dla domu

Ogrzewanie konwekcyjne powoduje, że temperatura powierzchni elementów pomieszczenia (ścian, drzwi, mebli itp.) jest różna od temperatury powietrza w pomieszczeniu. Równomierne ogrzanie pomieszczeń na całej powierzchni uzyskamy poprzez zastosowanie stropów klimatycznych.

nietypowe-cieplo-dla-domu

Ich działanie opiera się na zasadzie wymiany ciepła, powodującej przemieszczanie się promieniowania cieplnego z ciepłej na zimną powierzchnię. Dzięki temu temperatura powietrza w pomieszczeniach może być od 2 do 3°C niższa niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym, co niesie ze sobą znaczące oszczędności energii. W praktyce obniżając temperaturę o 1°C zyskujemy około 6% oszczędności energii, a o 3°C – już blisko 20%! Oszczędność energii przy zastosowaniu stropów klimatycznych osiągniemy także dzięki szybkiemu czasowi ich reakcji. Dla przykładu – strop klimatyczny DX-Therm jest wykonany z naturalnego materiału budowlanego – betonu, który posiada zdolność przewodności cieplnej na poziomie 1,25 W/mK. Dzięki temu szybko się nagrzewa, ograniczając zużycie energii. Pełną wydajność osiąga on już po około 60 minutach. Do zasilania DX-Therm można wykorzystać zarówno gaz, olej, prąd czy pompy ciepła.

 

REKLAMA


Stropy klimatyczne dostarczane są na budowę jako gotowe elementy. Ich montaż jest bardzo szybki, np. montaż stropu DX-Therm o powierzchni około 100 m2 zajmuje około 2 godzin.

www.dennert.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *