EcoCondens Integra II Plus – nowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki Termet

EcoCondens Integra II Plus z wbudowanym zasobnikiem jest nowoczesnym kotłem kondensacyjnym, który stanowi w pełni zoptymalizowaną jednostkę grzewczą gwarantującą komfortowe użytkowanie zarówno, jeśli chodzi o centralne ogrzewanie jak i ciepłą wodę.

ecocondens integra ii plus nowy kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki termet - EcoCondens Integra II Plus – nowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki Termet

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że zarówno kocioł jak i zasobnik będą ze sobą współpracowały bez żadnych przeszkód i nie wymagają montażu dodatkowych elementów jak również wydzielania specjalnego miejsca na zasobnik. Kocioł EcoCondens Integra II Plus jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wysoki komfort ciepłej wody, lub też poszukuje wielofunkcyjnego urządzenia, zajmującego mało miejsca. W kotle istnieje możliwość podłączenia cyrkulacji, która gwarantuje niemal natychmiastowy dostęp do c.w.u. co jest niezwykle istotne w przypadku znacznie oddalonych od siebie punktów czerpalnych wody.

Kocioł dostępny jest w dwóch wariantach – o mocy 20 i 25 kW. Urządzenie posiada wbudowany zasobnik o pojemności 48 litrów wykonany ze stali INOX, który zapewnia wysoki komfort użytkowania c.w.u. nawet przy licznej rodzinie. Gwarantuje zapas wody i wyklucza sytuację, w której można odczuć niespodziewany strumień zimnej wody podczas kąpieli. Umożliwia również jednoczesne, bezproblemowe pobieranie wody w wielu punktach (np. wanna, prysznic, kuchnia). Znajdująca się w zasobniku wężownica o dużej mocy – aż 29 kW i pojemności 4 dm³ gwarantuje duży przepływy c.w.u.:

  • 12,4 l/min przy Δt=30°C dla wersji 20 kW
  • 13,2 l/min przy Δt=30°C dla wersji 25 kW
ecocondens integra ii plus nowy kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki termet2 - EcoCondens Integra II Plus – nowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki Termet Fot. System EvoHome

ecocondens integra ii plus nowy kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki termet3 - EcoCondens Integra II Plus – nowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki Termet Fot. System Round

W przypadku kotłów z serii EcoCondens Integra II Plus nie ma niebezpieczeństwa rozwoju w zasobniku bakterii legionelli, ponieważ kocioł posiada funkcję antylegionella, dzięki której woda jest podgrzewana do wysokiej temperatury, w której bakterie giną całkowicie.
Urządzenie posiada klasę A zarówno, jeśli chodzi o sezonową efektywność energetyczną ogrzewania pomieszczeń jak i podgrzewania wody.

Dodatkowo kompaktowy wymiennik ciepła w postaci pojedynczej spiralnie skręconej wężownicy ze stali nierdzewnej zapewnia wysoką odporność na zakamienienie i długoletnią eksploatację. Urządzenie jest również łatwe w serwisowaniu ponieważ dzięki umieszczeniu naczyń kompensacyjnych do c.o. oraz c.w.u z przodu wymiennika wyraźnie skraca czas pracy serwisanta. Kotły z serii EcoCondens Integra II Plus wyposażone są w adapter koncentryczny z króćcami pomiarowymi do koncentrycznego układu spalinowego Ø60/Ø100.
Poza układem koncentrycznym możliwe jest również stosowanie niezależnego układu odprowadzania spalin za pomocą dwóch przewodów Ø80, jednak konieczne będzie użycie rozdzielacza powietrzno-spalinowego typu TWIN.
Zoptymalizowane zarządzanie pracą kotła jest możliwe dzięki współpracy z regulatorem temperatury pomieszczenia. W przypadku kotłów EcoCondens Integra II Plus możemy zdecydować się na proste rozwiązanie oparte na regulatorze temperatury pomieszczenia np. Termet ST-292 V3 lub wybrać wariant dający więcej możliwości jak np. zastosowanie regulatora 0-10V lub regulatora z komunikacją Open-Therm.

ecocondens integra ii plus nowy kociol kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki termet1 - EcoCondens Integra II Plus – nowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem marki Termet

Innym rozwiązaniem może być sterowanie ogrzewaniem za pomocą Internetu poprzez tablet lub smartfon, dzięki czemu można w łatwy sposób zarządzać temperaturą w domu z każdego miejsca na świecie. Możliwe jest to przy zastosowaniu pakietu sterującego Round lub też pakietu EVOHOME.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here