Ekonomiczne rozwiązanie firmy Viega do instalacji grzewczych i chłodniczych

Nowa rura Viega jest wykonana z bardziej ekonomicznego materiału, czyli stali nierdzewnej 1.4520, zgodnie z normą PN-EN 10088-2. Oferta obejmuje średnice od 15 do 108 mm, które doskonale nadają się do instalacji grzewczych i przemysłowych. Szeroki zakres możliwych kombinacji ze złączkami Profipress, Sanpress i Sanpress Inox zapewnia dużą elastyczność w zakresie projektowania i montażu systemów.

Oferowana przez firmę Viega rura ze stali nierdzewnej 1.4520 stanowi ekonomiczną alternatywę w przypadku zamkniętych obiegów grzewczych i chłodniczych oraz instalacji przemysłowych. Szeroki asortyment obejmuje różnorodne komponenty o średnicach od 15 do 108 mm, w tym oczywiście w praktycznym wymiarze pośrednim 64 mm.

ekonomiczne-rozwiazanie-firmy-viega-do-instalacji-grzewczych-i-chlodniczych
Rura firmy Viega ze stali nierdzewnej 1.4520 zapewnia dużą elastyczność w zakresie montażu instalacji grzewczych i chłodniczych.

Instalacje przemysłowe

Gazy techniczne, sprężone powietrze, woda chłodząca lub inne zastosowania specjalne: rura ze stali szlachetnej 1.4520 stanowi ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie do wszystkich instalacji przemysłowych. Gwarantuje wysoką trwałość i bezproblemową eksploatację przez długi czas, minimalizując ryzyko awarii systemu i związanych z tym przestojów w produkcji

REKLAMA

Wysokiej jakości elementy uszczelniające

Do łączenia rur Viega ze stali nierdzewnej można wykorzystywać złączki zaprasowywane Profipress, Sanpress i Sanpress Inox. Posiadają one elementy uszczelniające wykonane z wysokiej jakości elastomerów (EPDM lub FKM) i precyzyjnie dostosowane do odpowiednich mediów, ciśnienia i temperatury pracy, w różnych typach instalacji.

ekonomiczne-rozwiazanie-firmy-viega-do-instalacji-grzewczych-i-chlodniczych
Rura firmy Viega ze stali nierdzewnej 1.4520 doskonale nadaje się do instalacji grzewczych i przyłączy grzejnikowych

Ponadto wszystkie kształtki wyposażone są w charakterystyczny dla firmy Viega profil SC-Contur, gwarantujący wymuszoną nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Każde niezaprasowane połączenie zostanie więc natychmiast zauważone podczas próby szczelności lub napełniania systemu. 

Najważniejsze zalety nowej rury

■ Ekonomiczna alternatywa dla zamkniętych obiegów grzewczych, chłodniczych i zastosowań przemysłowych

■ Możliwość stosowania ze złączkami Profipress, Sanpress Inox i Sanpress

■ Wyraźne oznakowanie rury kolorem miedzianym wyklucza ryzyko pomyłki.

■ Elementy dostępne w rozmiarach od 15 do 108 mm, w tym wymiar pośredni 64 mm

■ Szybki, łatwy i bezpieczny montaż, dzięki nowoczesnej technice zaprasowywania na zimno

■ Najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki profilowi SC-Contur

ekonomiczne-rozwiazanie-firmy-viega-do-instalacji-grzewczych-i-chlodniczych
Dwie linie, symbol i zatyczki ochronne w kolorze miedzi na końcach rury informują, że nie może być ona stosowana w instalacjach wody użytkowej.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *